Halk sandıkta konuşur

Giriş Tarihi: 12.9.2015
Halk sandıkta konuşur

Milli İrade Platformu'na üye 150 sivil toplum kuruluşu, artan terör eylemleri ve provokasyonları kınadı. Platformun açıklamasında bazı medya kuruluşları ile STK'lar da eleştirildi

150 STK'DAN TERÖRE TEPKİ, BİRLİK VE BERABERLİĞE VURGU

Türkiye'de her geçen gün artan terör olaylarıyla ilgili sivil toplum kuruluşlarından tepkiler yükseliyor. Aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, İlim Yayma Cemiyeti, Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın da yer aldığı 150 sivil toplum kuruluşunun bir araya geldiği Milli İrade Platformu terörü kınadı. Platform adına hazırlanan ortak açıklamayı İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün okudu.

'KİRLİ SENARYOYU BİLİYORUZ'
Açıklamada, "Sorumsuz bazı siyasetçilerin ve dışarıdan güdümlü bazı medya kuruluşlarının, halkı sokağa dökme, Türk ve Kürdü birbiriyle çatıştırma, kardeş kavgası çıkarma çabalarını da yakından takip ediyoruz" ifadelerine yer verildi. Son dönemde yaşanan terör olaylarıyla 78 milyonun kardeşliğinin hedef alındığı belirtilerek "Yurtiçinde ve yurtdışında yapılan algı operasyonlarıyla istikrar zedelendi. Yalan haberlerle, dezenformasyonlarla, çarpıtmayla, sistemli saldırılarla, seçmen tercihlerine yönelik tehditlerle, milli irade etki altına alındı. 7 Haziran seçimlerinin hemen ertesinde tam da istikrara yönelik kaygılar artmışken, bu kez eli kanlı terör örgütü devreye girdi. Bizler bu toprakların ve bu milletin sevdalısı sivil toplum kuruluşları olarak oynanan oyunu çok net görüyor ve bu kirli senaryoyu yakından takip ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı, 78 milyonun kardeşliği için cesaretle mücadele eden Recep Tayyip Erdoğan'ın terör örgütlerinden siyasi partilere, medyadan sivil topluma, hainlerden Türkiye düşmanlarına kadar kirli bir ittifakın nasıl hedefi haline getirildiğini, şahsının ve ailesinin nasıl birsaldırı altında olduğunu da sabırla müşahede ediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında aslında ülkemize, milletimize, milli iradeye, değerlerimize, kazanımlarımıza, birlik ve beraberliğimize saldırı yapıldığını biliyoruz" denildi.

'BU ÜLKE SAHİPSİZ DEĞİLDİR'
Protestonun demokratik bir hak olduğunu vurgulayan Tülün, "Ancak, protestoların, şiddete başvurmadan, şiddeti övmeden, özellikle de tahriklere aldanmadan, vakar içinde gerçekleştirilmesi elzemdir. Bu ülke sahipsiz değildir. Vatanımız, toprağımız, değerlerimiz, inançlarımız, kardeşliğimiz asla sahipsiz değildir. Milletin iradesi ve duası, doğrudan doğruya ülkemizi, birliğimizi, kardeşliğimizi hedef alan bu kirli oyunu yine bozacaktır. Bu zor süreçte insanları sabır ve itidale davet ediyoruz. Halk tepkisini 1 Kasım seçimlerinde sandığa giderek gösterecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk sandıkta konuşur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN