Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hakkında bilgi istedi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski AK Parti Milletvekili hakkında, bazı konularda araştırılma yapılması amacıyla Ankara Terörle Şube Müdürlüğüne yazı gönderdi.

Giriş Tarihi: 15.9.2015 13:35 Güncelleme Tarihi: 15.9.2015 13:36
Başsavcılık İdris Bal hakkında bilgi istedi
Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun tarafından gönderilen yazıda, bazı kişilerin tanık olarak ifadelerinin alındığı belirtilerek, bunların beyanlarında 2013'ün son aylarına doğru Bal, danışmanı ve Gürsel Ercan ile Hakan Semerci'nin toplantılar düzenledikleri, toplantılarda Bal'ın mensubu olduğu iktidar partisini eleştirip, Başbakanın iktidardan indirileceğine dair açıklamalar yaptığı bildirildi.

Yazıda, şunlar kaydedildi:

"Milletvekili 'ın milletvekilliğinin devam edip etmediği tespit edilmesi, milletvekili değil ise açık kimlik bilgilerinin tespiti.

Şüpheliler Gürsel Ercan ve Hakan Semerci'nin ne iş yaptıklarının araştırılması, iktidar partisinin ve Başbakanın indirilmesinde menfaatleri olup olmadığının, örgütlü yapı içerisinde hareket edip etmediklerinin, toplantılar ile neyi amaçladıklarının araştırılıp tutanağa bağlanması, tamamlanacak soruşturmanın Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesi rica olunur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başsavcılık İdris Bal hakkında bilgi istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN