seçim stratejisini Kandil'de belirledi!

Giriş Tarihi: 15.9.2015 14:22 Güncelleme Tarihi: 15.9.2015 15:07
HDP seçim stratejisini Kandil'de belirledi!

1 Kasım seçimlerine gidilirken partiler seçim çalışmalarını hızla sürdürüyor. Fakat seçim çalışmalarına Kandil'de start vererek uygulanacak stratejiye 'nun başkanlığında karar verdi.

Halkların Demokratik Partisi (), Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Halkların Demokratik Kongresi (HDK) ve Demokratik Bölgeler Partisi'nin (DBP)nin başkan ve yöneticilerinden oluşan 8 kişilik heyet, son gelişmeleri değerlendirmek üzere gittiği Kuzey Irak'ta temaslarını tamamladı. Heyetin, Kandil Dağı'na çıkarak KCK yönetimi ile son gelişmeleri değerlendirdiği belirtildi.

KANDİL'E DANIŞMAYA GİTTİ

Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki temasların ardından 3 gün önce habur Sınır Kapısı'ndan Irak'a geçen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, DTK Eş Başkanı ve Hakkari Milletvekili Selma Irmak, HDK Sözcüsü ve HDP Mersin Milletvekili Ertkuğrul Krükçü ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in de aralarında bulunduğu 8 kişilik heyet, Süleymaniye ve Erbil'deki temaslarını tamamladı. Erbil'den Süleymaniye'ye geçen ve burada Celal Talabani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) ve Goran Partisi yöneticileri ile görüşen heyetin dün Kandil Dağı'na çıkarak KCK yöneticileri ile görüştüğü belirtildi.

FİGEN YÜKSEKDAĞ'DAN BİR SKANDAL AÇIKLAMA DAHA

: ATEŞ KESE VARIZ!

Kandil'deki görüşmede, son gelişmeler ile 1 Kasım seçimlerinin ele alındığı ifade edildi. Heyetteki isimlerden bir bölümü bu sabaha karşı uçak ile Irak'tan Türkiye'ye dönerken, diğerlerinin de bugün döneceği belirtildi. Öte yandan Kandil'deki KCK Yürütme konseyi üyesi Mustafa Karasu, Avrupa'da ile aynı çizgide yayın yapan Med Nuçe TV'de, tahkim edilmiş ateşkes çerçevesinde arabulucular gözetiminde bir müzakere ve demokratik çözüme hazır olduklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP seçim stratejisini Kandil'de belirledi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN