Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'ye sert tepki!

Giriş Tarihi: 15.9.2015 10:06 Güncelleme Tarihi: 15.9.2015 10:14
Kemal Burkay'dan HDP'ye sert tepki!

Kürt siyasetçi ve yazar 'dan ve 'ya sert tepki. PKK'nın barıştan rahatsız olduğu için Öcalan'ı devredışı bıraktığını söyleyen Burkay, HDP'ye böyle çıkıştı: "100'ün üzerinde belediyeniz, 80 milletvekiliniz var. Demokratik çözüm için size daha ne lazım." Kemal Burkay'dan terör saldırılarını tırmandırarak çözüm sürecine darbe vuran PKK ve siyasi uzantısı HDP'ye tokat gibi sözler...

'nın barış sürecinden rahatsız olarak Öcalan'ı by-pass ettiğini belirten Burkay PKK'nın ne istediğini neden savaştığını Kürtlerin bile anlayamadığını ifade ederek, 'Biz Kürtler bile anlayamadık Türkler nasıl anlasın" dedi.
"DEMOKRATİK ÖZERKLİĞİN İÇİ BOŞ"

Burkay HDP'nin hedeflediği demokratik özerkliğin ise içinin boş olduğunu söyledi. Burkay bu sözlerinin ardından PKK yandaşlarınca sosyal medyada linç edildi. Bu linç kampanyası o kadar ileri gitti ki Burkay'ın Kürt değil Türk olduğunu söyleyenler bile oldu. İşte Kemal Burkay'ın son dönemde yaşanan PKK saldırıları ve HDP'nin terörü destekleyen söylemlerine karşı açıklamaları...
"80 VEKİLLE ÇÖZEMİYORLAR!"
"Kürt halkı, muhalifleri, PKK'nin hatta 'nin demokratik özerklik talebini birçok şeyi doğru bulmuyor. PKK'nın derdini Kürtler anlamadı ki Türkler anlasın Politik olarak eleştiriyor. O istedikleri şeyler için silahlara gerek yok. Bu mücadeleyi barışçıl siyasi yöntemlerle yürütebilirler ve bizden çok daha fazla bunun olanaklarına sahipler. Bakın 100 belediye HDP'nin elinde. Parlamentoya 80 milletvekili soktu. Tabanı var. Medyası var. Böyle bir hareketin siyasi mücadele yapması gerekir. Bunun için dağdaki silahlı adamlara ihtiyacı yok.

"ÖLMEYE VE ÖLDÜRMEYE GEREK YOK!"
Ölmeye ve öldürmeye ihtiyacı yok. Devlet yanlış yapabilir, hükümet yanlış yapabilir ama biz Kürtler olarak PKK'nin yanlış yapmaya hakkı olduğunu kabul etmiyoruz. Devlet yanlış yaptı diye biz de yanlış yaparız deme lüksüne hakkına sahip değiliz. Doğru politikalar izlememiz lazım."
HDP'LİLER BURKAY'I LİNÇ ETTİ!

Kemal Burkay'ın PKK ve HDP gerçeğini açıklaması bölücüleri rahatsız etti. Sosyal medyada adeta Burkay için linç kampanyası başlatıldı.
Burkay'ın 'PKK'nın ne için savaştığını Kürtler anlamadı Türkler nasıl anlasın' çıkışına 'Türk olduğun için anlayamazsın' diyenler bile oldu.
Burkay'ı AK Partili ilan edenlerden ağır hakaretlere varan sözlerle tehdit edenler PKK'nın karanlık yüzünü deşifre etmesinden rahatsız oldu.

"DERTLERİ KÜRTLERİ SOPAYLA YÖNETMEK"

"PKK'nın ne istediğini ne için savaştığını anlamak çok zor. Biz Kürtler anlayamadık. Siz Türkler anlayabildiniz mi? Bilmiyorum. Ama en başta biz Kürtler anlayamadık. Bu arkadaşlar niçin savaşıyor biz anlayamadık çünkü bir şey istemiyorlar. Bu arkadaşlar galiba Kürtleri yönetmek istiyorlar ellerinde sopayla. Yani bu Kürtlerin idaresini bize bırakın diyorlar. Onun bile otonomiye benzer bir şeyi olur.
Ne federatif bir sistem öneriyorlar ne de otonom. Bunu isteyebilirler de. Ama niye silahla istiyorlar."
"SİLAHLARI TEK YANLI SUSTURUN!"

Ben 1984'ten bu yana silahların kullanılmasını yanlış buluyorum. Bugün benim PKK'ya çağrım şudur: Silahları tek yanlı sustursun ve devlette böylece operasyonları durdursun ki yeniden çatışmasızlık dönemine geri dönelim.

Kaynak: AKŞAM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemal Burkay'dan HDP'ye sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN