Türkiye'nin en iyi haber sitesi

pazarının en küçük u

Büyükçekmece Modern Satış ve Kesim Merkezi’ndeki çadırda çobanlarla birlikte satış yapan 11 yaşındaki Efe Durgun, pazarın en küçük u olarak vatandaşlardan ve kurban satıcılarından büyük ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 25.9.2015 10:53
Kurban pazarının en küçük patronu
Bayramı'nın ikinci gününde vatandaşlar kurbanlarını alarak kesim işlemlerini başlarken, Büyükçekmece Belediyesi tarafından oluşturulan Modern Kurban Satış ve Kesim Merkezi'nde kurbanlık almaya gelen vatandaşlar, karşılarında 11 yaşındaki küçük Efe Durgun'u görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Küçük patron Efe kurbanlıkların başında vatandaşlarla tokalaşarak sıkı sıkıya pazarlık yapması ise renkli görüntüler oluşturdu.

"11 YAŞINDAYIM 6 İŞÇİM, 61 TANEDE KURBANLIK HAYVANIM VAR"

Giresun'dan babası ve çobanlarla birlikte getirdiği 60 kurbanın 45'ini satan küçük Efe, "Giresun'dan geldik, ben 11 yaşındayım. Bu hayvanların hepsi benim. Satışları ve pazarlıkları ben yapıyorum.

Hayvanların satışıyla ilgili her şeyi ben benden sorulur. Benim burada 61 tane kurbanlık hayvanım var. Yaklaşık 12 gündür buradayım. 6 kişi benimle birlikte çalışıyor. Getirdiğimiz kurbanlıklardan elimde 15 tane kaldı. En pahalı kurbanlığı ise 11 liraya verdim" dedi.

Kurban pazarının en küçük patronuyla pazarlık yaparak kurbanlık alan İlyas Karataş, "Hayvanların fiyatını çok söyledi. Bizde gittik pazarı gezdik geldik sonra küçük patronu ikna etmeye çalıştık. Pazarlığımızı yaptık ve küçük patronla anlaşarak kurbanlığımızı küçük arkadaşımızdan aldık" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban pazarının en küçük patronu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN