Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hedefleri yerle bir

Valiliği, nın devam ettiği ilçesinde yapılan operasyonlarda 1 kadın in ğünü, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini, 19 kişinin ise gözaltına alındığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 3.10.2015 00:18
PKK hedefleri yerle bir

Valiliği, nın devam ettiği ilçesinde yapılan operasyonlar hakkında açıklama yaptı. Valilik, sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından örgüt tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarını tahrip etmek, bölgedeki mahallelerde mevcut aranan şahısları yakalamak amacıyla kolluk kuvvetleri tarafından faaliyetlerin icra edildiğini belirtti.

SİMGE VE İŞARETLER YERLE BİR EDİLDİ

Açıklamanın devamında, sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgede izinsiz inşa edilen mezarlık ve müştemilatında terör örgütü simgeleri, işaretleri ve amblemleri ile örgüt mensuplarınca örgütsel faaliyetlerde kullanılan bina ve yapıların tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildiği aktarıldı.

1 KADIN TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Valilik açıklamasında, Bölücü Terör Örgütü mensubu bir kadın in ise etkisiz hale getirildiği açıklandı.

UÇAKSAVAR ELE GEÇİRİLDİ

Sokağa çıkma yasağıyla beraber operasyonların düzenlendiğine işaret edilen açıklamada, yapılan operasyonda Bölücü Terör Örgütü mensuplarına ait 1 adet () ve bu uçaksavara ait 450 adet mühimmat, 1 adet adet Kalaşnikof marka silah, 3 adet el bombası, 1 adet telsiz ile birlikte çok sayıda örgütsel dokümanın ele geçirildiği kaydedildi.

19 GÖZALTI

Bölücü Terör Örgütü'ne yardım ve yataklık yapan, ilan edilen askeri yasak bölgesini ihlal eden ve güvenlik güçlerini engellemeye çalışan 19 şüpheli şahsın gözaltına alındığı ifade edilen açıklamada, söz konusu şahıslar ile ilgili adli işlemlerin devam ettiği belirtildi.

Yine Nusaybin ilçe merkezinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından kazılan hendeklerin kapatılmaya başlandığının altı çizilen açıklamada, bombalı tuzakların imhasına da ve operasyonlara da devam edildiği aktarıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK hedefleri yerle bir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN