Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arazileri işgal ettiler, zorla esnaftan himmet topladılar

Giriş Tarihi: 3.10.2015
Arazileri işgal ettiler, zorla esnaftan himmet topladılar
Paralel Yapı'nın medya patronu Akın İpek'in Bugün gazetesi'nde yayımlanan "DAEŞ'e silah malzemeleri Akçakoca'dan" haberini Twitter'dan eleştirerek "Akın İpek vatana ihanetle yargılanması gereken bir insandır" dediği için Çukuralan Altın Madeni'ndeki işinden tazminatsız olarak kovulan Adnan Günaydın SABAH'a bomba açıklamalarda bulundu. İşte eski satın alma uzmanı Günaydın'ın Bergama ve Ovacık'taki Koza Altın İşletmesi'nde yaşanan kanunsuzluklarla ilgili sözleri:
Danıştay kararına madenin zeytinliklere 3 kilometreden yakın olmaması gerekiyor. Ancak Ovacık yakınında 40 dönüme yakın vakıf zeytinliği var. Zeytinlikle maden arası mesafe 3 kilometreden az. Bu bile madenin kapanma sebebi. Devletten kiraladıkları arazileri de süresi bitmesine rağmen boşaltmadılar.
Bergama'daki Çukuralan Altın Madeni'ne devlet teşviki ile yer altı iş makineleri alındı. Bu araçlar sadece Çukuralan'da kullanılması gerekiyor. Ancak, bu araçlar ne zaman denetleme olsa gece TIR'larla Çukuralan'dan Ovacık'a götürülüyor. Ondan sonra Akın İpek 'Açığımı bulsunlar şu kadar para vereceğim' diyor. Böyle, önceden haber alıp, hazırlık yapılınca nasıl açık bulunacak?
Koza Altın İşletmeleri personeli Bergama ve Dikili'den himmet adı altında örgüte çek, senet ve para topladı. Kimini 'size iş vermem' diyerek tehdit etti ve öyle para topladılar. Kimini zorla Zaman gazetesi abonesi yaptılar. Bergama'da esnafa gidip, 'O kadar iş yapıyorsun. Bunun karşılığında cemaate yardım etmen gerekiyor' diyerek para topladılar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arazileri işgal ettiler, zorla esnaftan himmet topladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN