Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazanımlardan geri adım yok

Kazanımlardan geri adım yok

Almanya'da gurbetçilerle buluşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, teröre karşı kararlılık mesajı verirken, "Demokratik kazanımlarımızdan da bir santim bile geri adım atmayacağız" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya'da terörle mücadelede kararlılık mesajı vererek, "Biliyorum kulağınız Türkiye'de her acı haber yüreğinizi yakıyor. Ama bilin ki yürümekte olan operasyon başarıya ulaşıyor ve terör örgütü, yuvaları planları ile bertaraf ediliyor" dedi. İSS Düsseldorf Dome'de gurbetçilere hitap eden Başbakan Davutoğlu, şu mesajları verdi:

ONLAR BLOK VE HAYIR SİYASETİ YAPTI:
7 Haziran seçimleri sonrası CHP hemen blok siyaseti başlattı, milleti kutuplaştırma başlattı. Bir tarafta blok siyaseti vardı biz birlik siyaseti dedik.

AK PARTİ 1 KASIM STRATEJİSİ NETLEŞTİ


HUZUR OPERASYONU:
Ne kadar şehirlerde illegal yapılanma varsa, tek tek sökecek, kamu güvenliğini tesis edeceğiz. Ülkemizin her yerinde huzuru sağlayacağız. Bu operasyonun adını ve huzur ve demokrasi koyduk. Demokrasi dedik, sırtını terör örgütüne yaslamış, demokrasiyi sindiremediği için terör örgütü ile yürüyen partilere inat.

MÜCADELE TERÖRİSTLE:
Biz tüm vatandaşlarımızı bu ülkenin eşit vatandaşı olarak görürüz. Bu operasyonlarda muhatap alınanlar bizim masum vatandaşlarımız değiller. Mücadelemiz teröriste karşı. Demokratik kazanımlarımızdan bir santim dahi geri adım atmayacağız.

SORUMLULUKTAN KAÇTILAR
Bunlar sorumluluk almaktan korkarlar. Muhalefete alışkınlar da iktidar olup karar almaya cesaretleri yok. Terörle mücadelede genel merkezlerine kapanırken biz bayram namazında Diyarbakırlı yiğitlerleydik, Dağlıca'da askerlerimizleydik.

BİRİNE MAHALLE DİĞERİNE DAĞ BASKISI
Seçim hükümetinde yer almaya 'evet' demeyenler bile kendi iradeleriyle 'evet' dememezlik yapmadılar. Milletvekilleri üzerinde mahalle baskısı oldu. Bana gelen cevabi mektupları hatıra olarak saklıyorum. Gördüğünüz gibi ben 'evet' demek istiyordum ama bana bırakmadılar tadında mektuplar var. Niye milletvekillerinin üzerinde baskı var. Diğerleri mahalle baskısı, HDP'nin iki bakanı bu dağ baskısı ile çekildi.


BUNU KANDİL'E DOĞRU SÖYLESİNLER
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk vatandaşlarla buluşmak için geldiği Düsseldorf'ta beraberindeki gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Terörle Mücadele Yasası'nı kaldıracağını vaat eden HDP'ye "herhalde teröre destek yasası getirirler" diyerek yanıt veren Davutoğlu, HDP'nin "inadına barış" sloganını " Bunu Kandil'e doğru söylesinler" sözleriyle değerlendirdi. Davutoğlu şunları söyledi:

HDP'DEN TERÖRE DESTEK YASASI:
(HDP'nin, beyannamesinde Terörle Mücadele Yasası'nın kaldırılmasını vaat etmesi hatırlatılınca) Teröre destek yasası getirirler herhalde. Türkiye'de ifrat ile tefride baktığınız zaman doğru yolu bulmak kolaylaşır.

KANDİL'E KONUŞMANIN BEDELİ VAR:
(HDP'nin, 'İnadına Barış' sloganını nasıl buldunuz' sorusuna) Bunu Kandil'e doğru söylesinler. Dönüp Kandil'e hep beraber toplansınlar 'inadına barış' desinler, 'şu silahları gömün' desinler. Sonra Ankara'ya doğru konuşmak kolay. Niye biliyor musunuz; Ankara'da konuşuyorlar? Kandil'e doğru konuşmanın bedeli var. Ankara'ya doğru konuşmak özgür, Türkiye'de mümkün.

ŞAH FIRAT RÜYASI:
(Sırrı Süreyya Önder'in 'Şah Fırat'ın taşınmasına biz yardım ettik' sözlerinin hatırlatılması üzerine) Herhalde o senaryo rüyası gördü. Bu konuda bir görüşme yapılmamıştır. Bu iddia külliyen yalandır.

MUHALEFET MARS'TAN SU GETİRİR:
(Muhalefet partilerinin seçim beyannamelerindeki vaatleri hatırlatılınca) Hesap vermeyecekseniz. Mars'tan su bile getirirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazanımlardan geri adım yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN