Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İç savaş çağrısı yapıyorlar"

Gazeteci - Yazar Hüseyin Gülerce Gülen cemaatiyle ilgili yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 5.10.2015 11:05 Güncelleme Tarihi: 5.10.2015 11:11
İç savaş çağrısı yapıyorlar
Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Türker Akıncı'nın moderatörlüğünü yaptığı Ortak Akıl programında gündemi değerlendiren Gazeteci - Yazar Hüseyin Gülerce Gülen cemaatiyle ilgili yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

'Bu 1 Kasım Türkiye'nin en önemli noktalarından birisi' diyen Gülerce, 'Şu anda istiklal harbi gibi milli güçlerle küresel güçler karşı karşıya. Bu Pensilvanya - Paralel Yapı şu anda istiklal harbinde Amerikan mandası isteyenlerin bugünkü temsilcileri. Dün birileri onurumuz adına inançlarımız adına savaşmak yerine 'gelsin bizi Amerika yönetsin, Amerika'nın himayesine girelim' diyordu, şimdikiler himayesine çoktan girdiler' şeklinde konuştu. Hüseyin Gülerce şöyle devam etti:

'Pensilvanya'da şu anda Amerikan himayesindedirler. Amerikan senatörlerinden çok rahatlıkla, kapı kapı dolaşıp Türkiyenin aleyhine imza toplayabilmeketedirler. Amerika herkese imza vermez. Ey hipnozdan çıkamayanlar! Uyanın, yeter!'

İÇ SAVAŞ ÇAĞRISI YAPIYORLAR

Fethullah Gülen'in 'Teslim olmayın, ölümü göze alın. Hangi Peygamber teslim olmuş' çağrısının belgelerini de ilk defa açıklayan Gülerce, 'Türkiye'yi bir iç savaşa sürüklemek isteyenlerin gayretlerine körük sallamaktır bu' dedi.

'Onlarla aynı safa girmektir bu, çok tehlikeli bir şey' diyen Gülerce, 'Gülen bu ifadeleriyle bir numaradır çünkü onu körü körüne dinleyen inanç, insalık, vicdan, irade süzgeçinden geçirmeyen insanlar 'Peygamberimizle konuşan bir insan, Allah ile konuşan bir insan neden inanmayacağız' diyorlar. Bu kafada olan insanlar çok yanlış işler yapabilirler. Bu insan artık normal davranmıyor. Fethullah Gülen'in tıbbı bir kontrolden geçmesi lazım' ifadelerini kullandı.

Kaynak: BeyazGazete

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İç savaş çağrısı yapıyorlar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN