Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Açıktaki hâkim UYAP'ı kullandı

Selam Tevhid soruşturması için usulsüz dinleme kararı verdiği için açığa alınan hâkim İren'in UYAP portalını kullanmaya devam ettiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 6.10.2015
Açıktaki hâkim UYAP'ı kullandı
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, Paralel örgütün tertibi olan "Selam Tevhid" soruşturmasında usulsüz dinleme talep ettiği ve bu yönde karar aldıkları gerekçesiyle 49 hâkim ve savcıyı "yargı erkinin nüfus ve itibarına zarar verdikleri" iddiasıyla açığa almıştı. Açığa alınan hâkimler arasında olan İstanbul 73'üncü Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Muzaffer İren'in Ulusal Yargı Ağı Projesi'nin (UYAP) internet portalına yasadışı olarak kullanmaya devam ettiği ortaya çıktı. İren'in portala girip mahkeme adına Terör Savcılığı'na bazı kişi ve kurumlar hakkında suç duyurusu dilekçesi gönderdiği belirlendi. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan sorumlu Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı savcılığa ulaşan iki dilekçeyi görünce şaşkına döndü. Açıktaki hâkimin mahkeme adına nasıl dilekçe gönderdiğinin araştırılması için hem Adalet Komisyonu'na hem de savcılığa bildirimde bulunuldu.

İKİ ADLİYE ÇALIŞANIYLA...
Hazırlanan iddianamede İren için kapatılan sistem kullanım yetkisinin yeniden açılmasını sağladığı idda edilen adliye çalışanı Levent Delibaş ve Mustafa Beşer Ateş'in görevlerini kötüye kullandığı kaydedildi. Delibaş ve Ateş için idari tahkikat sürerken, hâkim İren için HSYK'ya suç duyurusu yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açıktaki hâkim UYAP'ı kullandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN