Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak canlı yayında soruları yanıtladı

Giriş Tarihi: 6.10.2015 01:34
AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak canlı yayında soruları yanıtladı

AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak AK Parti'nin seçim beyannamesinde yer alan ekonomik vaatlerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

İşte Albayrak'ın değerlendirmelerinden bir bölüm:

'İKİ SEÇİM ARASINDAKİ TEMEL FARKLAR NELER?'

"Başbakan'ımızın beyannamenin tanıtıldığı toplantıda bahsettiği şekli ile ele almak lazım. 7 Haziran'dan önceki beyannameyle şimdi arasından esas fark aslında toplumdan gelen tepkilerin halkımızın bize söylediği unsurların ciddi bir şekilde değerlendirilip bu beyannamede çok daha ince nakış gibi işlenerek ortaya koyulması. Bunun somut noktalarda sadece ekonomi değil, özgürleşme noktasında da ciddi bir düzenleme olacak.

TÜRKİYE'DE ÇOK FARKLI SÜREÇ ORTAYA ÇIKTI

Aslında 7 Haziran'dan farklı bir resim var ortada. Bu işin ekonomik boyutundan ziyade ben meseleye biraz daha farklı bakıyorum. 7 Haziran hakikaten tüm partilere bir mesaj verdi. Türkiye'de iktidar olmadan koalisyon noktasında 3-5 ay araf dönemi diyebileceğimiz bir süreç yaşanırken Türkiye'de çok farklı bir süreç ortaya çıktı.

ESKİ TÜRKİYE'NİN NEYİNE ÖZLEM DUYUYORUZ ?

Biz geçen süredeki üç ayda eski Türkiye'yle ilgili hafif bir rüyaya yattık kalktık gibi düşünüyorum. İşte bunun anlattıkları bir seçim beyannamesinden veya seçim meydanlarından herhangi bir seçim vaadinden ben çok daha önemli olduğunu düşünüyorum. Yeni Türkiye, eski Türkiye'yle ilgili ben şunu söylüyorum. İnsanlar yeni Türkiye'den nasıl rahatsız olurlar? Peki Eski Türkiye'den özleminiz nedir sorusunun cevabını aramak gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü yeni Türkiye'yi siz farklı tanımlayabilirsiniz. Ama eski Türkiye'nin neyine özlem duyuyoruz ? Yani yüksek enflasyonları mı? işsizlikleri mi?, sokaklarda hastane kapılarında yaşanılanlar mı, dindar ve muhafazakar insanların çektikleri konusunda, bunu somut bir şekilde ortaya koymak lazım. Biraz da bunun bir simülasyonu oldu."

3 AYDA BİREYLER ÖNEMLİ TECRÜBELER YAŞADI
Bu süreç Türkiye'nin küresel ve bölgesel anlamda çok büyük iki kırılmadan geçtiği bir dönemde bu siyasi ara süreç çok büyük tecrübeler kazandırdığını düşünüyorum. Çalışan kesim emekli kesim herkesin müşahade ettiği bir süreç oldu. 7 hazirandan bu yana bireylere önemli tecrübeler yaşadı. Barış havariliğine soyunupta, toplumdal farkındalık açısından nasıl ülkenin menfaatlerini düşünüyoruz söylüyoruz diyen insanların son 3-5 ayda yaşadıkları ortada. Ülkenin ulusal güvenliğiyle ilgili, silahlı kuvvetlerimizle ilgili bir karar alma konusunda bile, birini anladım hadi diğerini de anladım ama adında Milli olan arkadaşlar bile bu kadar hayati bir konuda milli bir duruş sergileyemedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak canlı yayında soruları yanıtladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN