Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli’ye MHP tabanında tepki var

Giriş Tarihi: 7.10.2015 13:23
Bahçeli’ye MHP tabanında tepki var

AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, A Haber canlı yayında Murat Akgün’ün sorularını yanıtladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "HDP hariç herkesle koalisyon kurabiliriz" sözlerini değerlendiren Ataş, ‘MHP tabanında Bahçeli’ye karşı bir tepki oluştu, herhalde Sayın Bahçeli bunu gördü ki tabanımı tekrar nasıl toplarım diye düşünerek böyle bir açıklama yaptı’ dedi.

7 HAZİRAN'DA YAPILMASI GEREKENİ BUGÜN SÖYLER POZİSYONA GELDİ

Sayın Bahçeli'yi ben anlamakta zorlanıyorum, zaman zaman böyle sivri köşe dönüşleri oluyor. 7 Haziran akşamı yaptığı açıklamayı tüm kamuoyu biliyor. O günkü şartlarda yaptığı açıklamayı, seçim sonuçlarının açıklandığı akşam yaptığı açıklama, siyaseten anlayışla karşılanacak bir açıklamadır. Ancak Bahçeli'nin sonraki süreçte, 7 Haziran seçimlerinden bu zaman kadar gelinen süreçte 'hayır' siyaseti yapmayı seçmiş ve AK Parti'nin götürdüğü koalisyon tekliflerinin tamamına kapılarını kapatmış, bir ret politikası izlemiş, ancak ne olduysa herhalde MHP tabının Bahçeli ile ilgili bir değerlendirme pozisyonunu gördü ki tabanda, bir rahatsızlık hissetti ki, bugün farklı bir söylem geliştirmek sureti ile 7 Haziran'da aslında yapılması gerekeni bugün söyler pozisyona geldi.

Ülkenin geleceği ile ilgili, ülkenin hayrına olan konularda çok hızlı cevap vermemek gerektiğini herhalde anlaması gerekir Sayın Bahçeli'nin. Bahçeli 7 Haziran'dan sonra AK Parti'nin önerisine sıcak bakmış olsaydı bugün çok farklı bir konumda olurdu diye düşünüyorum. MHP tabanı açısından söylüyorum.

MHP TABANINDA ERİME VAR

Biz Türkiye'nin her tarafından, çalışmaya katılan arkadaşlarımızdan, milletvekili adaylarımızdan bilgiler alıyoruz, yapılan araştırmaları da inceliyoruz, MHP tabanında Bahçeli'ye karşı bir tepki oluştu, bu tepkinin sonucunda da MHP tabanında bir erime var. Oyların AK Parti'ye doğru kayış süreci yaşanıyor. Bütün Anadolu'nun muhtelif yerlerinde bunları izliyoruz biz. MHP'nin tabanı Bahçeli'den daha sağduyulu düşünmeye başladı. Her halde Sayın Bahçeli bunu gördü ki tabanımı tekrar nasıl toplarım endişesi ile böyle bir açıklama yaptı diye düşünüyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli’ye MHP tabanında tepki var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN