Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HSYK'dan flaş karar!

İstanbul Eski İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kurtoğlu’nun yargılandığı davada usulsüzlük yaptıkları iddia edilen 2 hakim 1 savcı HSYK 2. Dairesi tarafından açığa alındı.

Giriş Tarihi: 8.10.2015 14:17 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 14:33
HSYK'dan flaş karar!

İstanbul Eski İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kurtoğlu Silivri Cezaevi'nde yatan bir mahkumun hürriyetini kısıtladığı iddiasıyla Silivri 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 2 ay 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Albay Kurtoğlu daha sonra bu ceza Yargıtay nezdinde itiraz etmiş, Yargıtay 14. Ceza Dairesi cezayı bozmuştu. Kurtoğlu yerel mahkemede beraat etmişti. Albay Hüseyin Kurtoğlu, söz konusu yargılama sürecinde usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla dönemin Silivri Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kurt ve hakimleri Zuhal İşgören ile Ahmet Türkeri hakkında şikayette bulunmuştu.

Soruşturma başlatan HSYK Müfettişliği olayı inceledi. HSYK Başmüfettişi Yunus Nadi Koluksan'ın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde HSYK 2. Daire'den Savcı Mehmet Kurt, hakimler Zuhal İşgören ile Ahmet Türkeri'nin açığa alınmaları talep edildi. Talebi bugünkü toplantısında görüşen Daire 1 savcı ve 2 hakimin açığa alınmasına karar verdi.

Bu 3 isim hakkındaki soruşturma HSYK Başmüfettişliği bünyesinde devam ediyor.

SIZINTININ KAYNAĞI HSYK'DAKİ PARALEL YAPI

HSYK'DAN PARALEL YARGIYA AĞIR DARBE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HSYK'dan flaş karar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN