Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son Depremler Türkiye Geneli Sarsıntılar 2015

Akdenizde 4.0, Erzurumda 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İşte Türkiyede meydana gelen Eylül 2015 son depremler ve şiddeti...

Giriş Tarihi: 8.10.2015 10:54
Son Depremler Türkiye Geneli Sarsıntılar 2015
Akdeniz Doğu Baseni'nde Richter ölçeğine göre, 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre, sabah saat 06.23'de Akdeniz açıklarında Richter Ölçeği'ne göre, 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Akdeniz Doğu Baseni'ndeki deprem yerin 48.25 kilometre altında yaşandı. Depremin merkez üssüne en yakın yerleşim yerine 39.91 kilometre uzaklıkta olan Antalya'nın Kumluca İlçesi Çavuşköy beldesi olduğu belirtilirken, depremde can kaybı yaşanmadı.

ERZURUM'DA 3.9 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Erzurum'un Senkaya ilçesinde Richter ölçeğine göre, 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre, saat 03.14 'de Erzurum'un Senkaya ilçesinde Richter Ölçeği'ne göre, 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 11.08 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Senkaya ilçesinin İçmesu köyüne 0.41 kilometre uzaklıkta kaydedildi. Depremde herhangi can kaybı yaşanmadı.

'DUYARSIZLIK CANIMIZI ACITTI'

SAKARYA: Saat 03.02'de Adapazarı Kent Meydanında toplanan bir grup deprem şehitlerini anarken; depremde yakınlarını kaybedenler ilgisizlikten yakındı. 03.02'de saygı duruşunda bulunulan anma etkinliğine AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ve AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu katıldı. Anma törenine katılan Hayriye Yanıldı depremde 5 yaşındaki kızını kaybettiğini ve 17 saat boyunca enkaz altında kaldığını ifade ederek, "İnsanlar depremi unutmuşlar" dedi. Eşi Gıyasettin Yanıldı ise "Bizim için her sene yaşadığımız bir acı oldu bu. Ancak insanların duyarsızlığı canımızı acıttı" diye konuştu. Depremzede Firdevs Akgül de "Biz depremde kızımızı kaybettik. Şu tablo çok üzücü. Neden bu kadar duyarsız olduğumuzu bilmiyorum. Biz halk olarak mı öldük? Yaşayan ölüler miyiz acaba" diye konuştu.

Son Depremler İçin Tıklayınız
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son Depremler Türkiye Geneli Sarsıntılar 2015
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN