Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletvekili adayı büfeden seçim konuşması yaptı

Bursa bağımsız milletvekili adayı Ali Osman Demirtaş, bir çay bahçesindeki büfenin penceresinden seçim konuşması yaptı. Demirtaş'ın yaptığı seçim konuşmasına vatandaşlar ilgi göstermedi.

Giriş Tarihi: 9.10.2015 13:01 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 15:47
Milletvekili adayı büfeden seçim konuşması yaptı

Demirtaş, Eski İnegöl Devlet Hastanesi meydanındaki çay bahçesine ses sistemi kurdu. Çevreye posterlerini asan Demirtaş, konuşma yapmak için bir büfenin içine girdi. Büfenin pencereden konuşarak İnegöllülerden destek isteyen Demirtaş, şöyle şunları söyledi:

BÜFEDEN SEÇİM KONUŞMASI YAPTI

"Bağımsız milletvekili adayı olarak karşınızdayım. Ne yaparız size. Yapılacak şeyi söylemek lazım. Bizim paraya maaşa ihtiyacımız yok elhamdülillah. Bize verilecek 15 bin lirayla 15 tane ilçeden birer büro tutup, bu bürolara asgari ücretle birer kişi koyup ve İnegöl'deki veya başka şehirdeki olan arkadaşlarım dert ve temennilerini, yapamadıkları işlerini bildirecekler. Biz de bunları toplayacağız. 15 günde bir bakacağız. Gideceğiz Ankara'ya meclise gündem dışı söz alarak, 'Ey arkadaşlar hani siz dürüsttünüz, yani siz Müslüman'dınız, hani siz etiktiniz? İnegöl'deki Hasan bilmem kim oğlu böyle bir haksızlığa uğramış. Bu yakışıyor mu? 550 kişinin içerisinde hiç insaflı insanınız yok mu?' dediğimiz zaman da herhalde 550 kişi arasında 10 kişi çıkacaktır, yardımcı olacak. Bu iş olur arkadaşlar." Demirtaş'ın konuşma yaptığı alanda hiç kimsenin olmaması, çevrede sadece sivil polis bulunması dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletvekili adayı büfeden seçim konuşması yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN