Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçmen listeleri KCK evinden çıktı

Seçmen listeleri KCK evinden çıktı

Terör örgütü PKK'ya yönelik İstanbul'daki operasyonda örgüt evinde İstanbul'daki tüm seçmen listeleri ele geçirildi. HDP'linin evinden de 10 yıl önce işlenen ve 4 cinayette kullanılan silah çıktı

İstanbul Terörle Mücadele ekiplerince önceki gün, İstanbul merkezli olarak 5 ilde düzenlenen terör operasyonunun detayları netleşti. 52 şüpheliden 15'inin tutuklandığı operasyonlar kapsamında örgütün hücre evlerine yaptığı baskında ele geçirilen dijital veriler içinde İstanbul'un tüm bölgelerine ait seçmen kütük bilgilerinin yer aldığı ortaya çıktı. HDP Beyoğlu İlçe Merkezi'nin arkasındaki sokakta yer alan KCK karargahındaki belgelere göre örgütün, İstanbul seçmen kütük listesini bölge bölge ele geçirdiği ve listenin üzerinde çalıştığı tespit edildi. Aynı belgelerde örgüte finans sağlamak için haraca bağlanan Kürt kökenli esnaf ve işadamlarının listesi de yer aldı.

CİNAYET SİLAHI ÇIKTI

Gece KCK Beyoğlu sorumlusu, gündüz ise Beyoğlu HDP yöneticisi olan ve operasyon kapsamında tutuklanan Acar'ın ev adresinde de silah bulundu. Silahın balistik incelemesinde 10 yıl önce Beyoğlu'nda Özdoğan ailesinden 4 kişinin öldürüldüğü cinayet olayında kullanılan silahlardan birisi olduğu tespit edildi. Dosya tekrar açılabilir.
Şehir yapılanmasına baskın: Diğer taraftan örgütün gençlik yapılanmasına yönelik operasyonlarda Ağrı'da 4 kişi tutuklandı, İzmir'de 2, Muğla'da 2 kişi gözaltına alındı. Batman'da terör örgütü PKK mensuplarının kullandığı 7 sığınakta çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
Silvan'da operasyon başladı: Bu arada 8 mahallede sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Şırnak Silopi'de teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçmen listeleri KCK evinden çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN