Cameron ve Çipras'tan taziye telefonu

Giriş Tarihi: 10.10.2015 22:03 Güncelleme Tarihi: 10.10.2015 22:13
Cameron ve Çipras'tan taziye telefonu

Başkanı ve Başbakanı , Ankara'daki terör saldırısı dolayısıyla Başbakan 'nu telefonla arayarak taziye mesajlarını iletti.


CAMERON'DAN DAVUTOĞLU'NA TAZİYE TELEFONU

Başkanı , Ankara'daki terör saldırısı dolayısıyla Başbakan 'nu telefonla arayarak taziye mesajını iletti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Cameron, Davutoğlu ile telefonda görüştü.

Cameron, görüşmede, Ankara'da gerçekleştirilen terör saldırısını lanetlediği belirtildi.

Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlar için başsağlığı dileklerini ileten Cameron'un, ülkesinin terörizmle mücadelede Türkiye'nin yanında olduğunu söylediği ifade edildi.

Davutoğlu da taziye dilekleri ve dayanışma mesajları için İngiliz mevkidaşına teşekkür etti.

Terörist saldırı ve sonrasında yürütülen takibat hakkında mevkidaşına bilgi de veren Davutoğlu, Türkiye'nin terörizmle mücadelesini müttefikleriyle işbirliği içinde kararlılıkla sürdüreceğini vurguladı.

İki liderin, terörizme karşı ortak mücadelede yakın teması sürdürme hususunda mutabık kaldığı bildirildi.

ÇİPRAS BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİNİ İLETTİ

Başbakanı , Ankara'daki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu telefonla arayarak başsağlığı dileklerini iletti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yunanistan Başbakanı Çipras, akşam saatlerinde Başbakan Davutoğlu'nu telefonla aradı.

Görüşmede, Ankara'da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine başsağlığı dileğinde bulunan Çipras'ın, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve halkıyla dayanışma içerisinde olduklarını vurguladığı belirtildi.

Yunanistan'ın, terörizmle mücadelede, Türkiye'nin yanında olduğunu ifade eden Çipras'ın, bu zor dönemde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdiği kaydedildi.

Başbakan Davutoğlu'nun da taziye dilekleri ve dayanışma mesajları için mevkidaşı Çipras'a teşekkür ettiği, Türkiye'nin terörizmle mücadelesini müttefikleriyle işbirliği içinde kararlılıkla sürdüreceğini vurguladığı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cameron ve Çipras'tan taziye telefonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN