Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeş kavgası için bekliyorlar

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Türk-Kürt düşmanlığının körüklenmesi, bu memlekette terörün yeniden azdırılması için de birileri her zaman kenarda bekliyor

Giriş Tarihi: 10.10.2015
Kardeş kavgası için bekliyorlar
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, konuk olduğu AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu:
OSLO'YU KİM BALTALADIYSA: Çözüm Süreci'ni baltalamak isteyen çevreler oldu. Oslo görüşmelerini paralel çete, hangi ülkenin menfaatine, hangi gücün menfaatine baltaladı? Habur görüntüleri bir provokasyona dönüştürüldü. Arkasından 6-7-8 Ekim Kobani olayları... 7 Haziran seçimlerinden sonra yeni bir siyasi tablo ortaya çıktı. Hemen ardından Suruç'ta bombaların patlaması ile eşzamanlı olarak 3 terör örgütünün düğmesine basıldı. Birden Türkiye, yeniden terörün girdabına sokulmaya çalışıldı. 20 Temmuz'dan sonra kimler, ne karar verdiler de Türkiye'de terörü başlattılar?
BÖLEMEYECEĞİNİ BİLİYOR:
Çözüm Süreci'nin başarısız olması, bu memlekette Türk- Kürt düşmanlığının körüklenmesi, bu memlekette terörün yeniden azdırılması için de birileri her zaman kenarda bekliyor. Terör örgütü, Türkiye'yi ayrı bir bölge oluşturmalarının mümkün olmadığını biliyor. Esas amaçları, Türkiye'de halkın arasına korku salmak, korku siyaseti üzerinden milleti kamplaştırmak ve mümkünse Türkler ile Kürtler arasında bir iç çatışmayı başlatmaktır.
ŞIRNAK'TAKİ VAHİM OLAY (Cesedin, zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklenmesi): Bir insan, terörist birisi, karşınızda devlet güçleri ile savaşır. Hayatta olduğu sürece teröristtir. Öldüğü andan itibaren terörist bile olsa o bir insandır ve biz her insanın ölüsüne, cesedine, cenazesine saygı göstermek mecburiyetindeyiz. Hakikaten doğruysa bu olay, fevkalade vahimdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeş kavgası için bekliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN