Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Hakan fena çuvalladı

Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan Coşkun’un Bülent Keneş’i tutuklayan ve kendisine saldıran şüphelileri serbest bırakan hakimin aynı kişi olduğu yönündeki iddiası gerçek dışı çıktı.

Giriş Tarihi: 13.10.2015 16:03 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 18:55
Ahmet Hakan fena çuvalladı

Ahmet Hakan Coşkun bugünkü köşesinde kendisine saldıran kişileri serbest bırakan Sulh Ceza Hakimi ile Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş'i tutuklayan Sulh Ceza Hakimi'nin aynı kişi olduğunu iddia etti.

Adli kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Ahmet Hakan'ın bu iddiası gerçek dışı… Bülent Keneş İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında verilen tutuklamaya yönelik yakalama kararı sonucu tutuklanarak ceza evine konuldu. Ahmet Hakan Coşkun'a saldıran 6 kişi ise İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulanndı ve sadece bir kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Yani Ahmet Hakan Coşkun'un iddiasının aksine Bülent Keneş'in dosyasına İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği, Ahmet Hakan'ın darp edilmesi olayındaki zanlıların dosyasına ise İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği baktı. Ahmet Hakan'ın bu gerçeklere rağmen iki dosyaya da aynı hakimin bakıp karar verdiği algısı oluşturmaya çalışması şaşırtıcı bulundu.

AHMET HAKAN YİNE ÇAPRITTI

Ahmet Hakan Coşkun evinin önündeki saldırı olayında ve Bülent Keneş'in tutuklanması dosyasında çuvallaması üzerine Twitter hesabından her iki dosyada da son kararı verenin İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği olduğunu iddia etti.

Fakat gerçek Ahmet Hakan'ın iddiası gibi değil... Ahmet Hakan'a saldırı olayında İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği sadece bir alt mahkemesi olan İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği 5 kişinin serbest bırakılması, 1 kişinin ise tutuklanması kararına yapılan itirazı gözden geçirdi. Bülent Keneş dosyasında ise İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği sadece 4. Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği tutuklamaya yönelik yakalama kararını Bülent Keneş'in yüzüne okumakla yetindi.

Her iki dosyada da 7. Sulh Ceza Hakimliği'nin ana bir karar vermesi söz konusu değil.

Kaynak: Sabah.com.tr

BÜLENT KENEŞ TUTUKLANDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Hakan fena çuvalladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN