"Bu saldırı Türkiye'nin içine kapanmasına yönelik"

Giriş Tarihi: 13.10.2015
Bu saldırı Türkiye'nin içine kapanmasına yönelik
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye tarihinin en kanlı terör eyleminin arka planını gazetelerin Ankara temsilcilerine anlattı. Çelik, şu değerlendirmeleri yaptı:
TERÖRÜN HEDEFİ: 1- Vahşi saldırı hem toplumsal travmalar yaratmaya hem de siyaseti şekillendirmeye yönelik. 2- Seçime kısa süre kalması önemli. Son iki-üç haftada kararsız seçmenin şekillenmesi, yüzer-gezer oyların sabitlenmesi söz konusu. 3- Suriye ve Akdeniz'de önemli gelişmeler oluyor. Bu saldırı, Türkiye'yi içe kapatmaya, dış politikada belli noktaya itmeye yönelik.
ERDOĞAN NİÇİN HEDEFTE: 'Erdoğansız bir Türkiye' sözünün alt yazısında demokrasisiz bir Türkiye, sivil siyaseti sakatlanmış bir Türkiye, toplumsal yönetimi travmaya uğratılmış bir Türkiye var. Sayın Cumhurbaşkanı'nın cumhurbaşkanlığına onun varlığına yönelik eleştirilerin Erdoğan'sız Türkiye olarak kodlandığını görüyorum. Geçmişte Özal'a, Menderes'e de yapıldı.
DEMİRTAŞ'IN O SÖZÜ: HDP'nin üslubu, terör eylemini yapanların ulaşmak istediği hedeflere zemin sağlayor. Kategorik olarak kimseyi dışlamıyoruz, teröre karşı olan herkesle işbirliği isteriz. Ama Demirtaş, Başbakanın eline kelepçe takmaktan bahsederse, siyasi tarihimizin en büyük sorumsuzluğu olarak görürüz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bu saldırı Türkiye'nin içine kapanmasına yönelik"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN