"Delil yokken suçlu yarışına girdiler"

Giriş Tarihi: 13.10.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 21:36
Delil yokken suçlu yarışına girdiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Ortada bir delil yokken suçlu yarışına girenlerin samimiyetsizliklerini görüyorum. Olay yerindeki kan dahi kurumamışken, kendilerince romantik Kasım güzellemeleri yapanları ibretle izledik" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö'yü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı. Daha sonra gerçekleştirilen ikili görüşmede, ülkeler arasındaki ilişkiler, bölgesel ve uluslararası konuların ele alındı.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Niinistö, açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın değerlendirmelerinden satır başları şöyle:

"Öncelikle Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö'ye teşekkür ederim ziyaretinden dolayı. Tarihsel olarak da iki ülke, önemli ilişkilere imza attı. İkili ilişkileri geliştirme konusunda da ortak kararlar aldık. 2014'teki 1 buçuk milyar dolarlık ikili ticaretimizi yukarı taşımak istiyoruz.
228 bin Fin turist geçtiğimiz yıl ülkemizi ziyaret etti. Avrupa başta olmak üzere birçok ülkeden 400 bin hasta Türkiye'ye şifa bulmaya geliyor. Ülkemizdeki hastaneler Avrupalı dostlarımıza da birinci sınıf hizmeti sunuyor.

"Milletimize başsağlığı diliyorum"

Türkiye ve Finlandiya güç birliği yapıyor. BM'deki 'Barış için arabuluculuk' girişimine değer veriyoruz. Küresel barışın tesis noktasında önemli rol oynayacağına inandığım bu girişimi sürdürmek istiyoruz.

Ankara Garı önünde 98 vatandaşımız hayatını kaybetti. Demokratik haklarını kullanan STK'ların bir araya geldiği bu elim olay hepimizi üzmüştür.

Milletimize başsağlığı diliyorum.

Türkiye'nin birliğine yönelik bu terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Bu tüm milletimize yapılmıştır. Bu saldırılarla uzun zamandır mücadele ediyoruz. Son 40 yılda dahi bunu görmek mümkündür. Farklı isimlerle de olsa bu saldırılar sürmüştür.

PKK, DHKP-C ve DAEŞ karşımızda terör örgütü olarak var. Biz örgütleri, yöntemine ismine göre ayırmıyoruz. Çifte standart kullanan herkes teröre ortaktır.

Silvan'da ekmek almaya giderken bombayla öldürülen Fırat ile Bismil'de roketle öldürülen Elif için de, Suruç'ta ve Ankara'da hayatını kaybedenler için de yüreğimiz aynı samimiyetle yanmaktadır. Biz ölümler arasında yapmadığımız gibi, katiller arasında ayrım yapmıyoruz. Tüm terör örgütleri bizim gözümüzde aynı derecede alçaktır ve canidir.

"Kalemini silah gibi kullananları gördük"

Ortada bir delil yokken suçlu yarışına girenlerin samimiyetsizliklerini görüyorum. Olay yerindeki kan dahi kurumamışken, seçim gününe işaret edenleri, izliyorum. Kendilerince romantik Kasım güzellemeleri yapanları ibretle izledik.

Televizyon ekranlarında, sosyal medyada milleti kışkırtan ve kalemini silah gibi kullananları gördük.

Diktatörün olduğu ülkede Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile ailelerine sınırsız hakaretin olduğunu göremezsiniz. Bilgiyle değil dedikoduyla konuşuluyor. Zaten sıkıntı burada. Derin devlet diyenler kendilerini gizliyor.

İstifa mekanizmasını bu kadar kolay çalıştırıyorlarsa şuna baksınlar; Bir siyasi partiyi iktidara getirmediklerinde onlar istifa etsin."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DA 'ANKARA' AÇIKLAMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Delil yokken suçlu yarışına girdiler"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN