Ankara'daki patlama ile ilgili flaş gelişme

Giriş Tarihi: 15.10.2015 12:45 Güncelleme Tarihi: 15.10.2015 14:28
Ankara'daki patlama ile ilgili flaş gelişme

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki patlama sonrası 10 kişinin daha gözaltına alındığını açıkladı.

Ankara'da tren garı önünde Cumartesi günü meydana gelen bombalı saldırıda yeni gelişmeler oluyor.Başbakan Ahmet Davutoğlu bir haber kanalında katıldığı programda 99 kişinin öldüğü terör saldırısı sonrası araştırmaların çok yönlü sürdüğünü ve son olarak 10 kişinin daha gözaltına alındığını söyledi.

NYT'NİN NE KEDERDE NE ZAFERDE BİRLEŞEMEYEN ÜLKE YORUMU

Bu yabancı bir gözlemcinin ifadesi ama maalesef doğru bir gözlem. O kadar üzülüyorum ki. Biz Dağlıca saldırısı olduğunda Hollanda'yı 3-0 yendiğimizde stattaydım haberi alınca terk ettim.

Ertesi gün Dağlıca'ya ağlayacaklarına bizi eleştirdiler. Hollanda zaferine sevineceklerine bizi eleştirdiler. Şimdi de öyle bir tablo ortaya çıkıyor ki maalesef kederde ve sevinçte bir araya gelemeyen bir tablo.

"DEMİRTAŞ 'HATA ETTİM' DERSE..."

Şu anda yine çağrıda bulunuyorum. Madem Demirtaş şeyden geri çekiyor o suçlamasını çıksın bunu daha açık ifadelerle söylesin.

Ben hiç kimseyle görüşme kapısını kapatmadım ki hiçbir zaman…

'Hata ettim derse' düşünürüm tabi neden olmasın. Ülkenin Başbakanına 'katilsin' diyen biriyle görüşme zemini olabilir mi?

Tekrar çağrıda bulunuyorum bütün siyasi liderlere.. Tamam dördümüz bir araya gelelim. Ancak Demirtaş'ın kendi tutumunu açıklığa kavuşturması gerekiyor. Bir katille oturamaz eğer böyle bir iddia şeyse…

DAEŞ SÜREKLİ BİZE SALDIRIYOR

DAEŞ'in yayınlarına bakın, en fazla saldırdıkları kişiler Sayın Cumhurbaşkanımız ve benim. Esed onlar için tehdit değil.

SCHENGEN AÇIKLAMASI

Kesinlikle Schengen konusunda adım atılmadan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize olmadan Avrupa'ya seyahat hakkı tanınmadan geri kabul anlaşmasını imzalamayız. Bunu Suriye krizi daha olmadan söyledik.

Ve şimdi bu anlamda da Schengen sistemine dahil olmakla geri kabul birlikte olacak.

DEVLET, MUHALEFET PARTİLERİNİN DE BULUNDUĞU MEKANİZMA

7 Haziran seçimi öncesindeki Diyarbakır saldırısında da devletin ve AK Parti'nin suçlandığını hatırlatan Davutoğlu, "7 Haziran'dan önceki Diyarbakır saldırısı kime yaradı" diye sordu.

Devletin, muhalefet partilerinin de bulunduğu bir mekanizma olduğunu anlatan Başbakan Davutoğlu, demokratik toplumlarda devletin, halkın seçtiği meşru hükümetin güç kullandığı, ortak kamunun otoritesini temsil ettiğini, bunu "derin devlet gibi" görmemek gerektiğini söyledi.

"Kim kazandı 7 Haziran öncesi Diyarbakır saldırısından? AK Parti'nin bir menfaati var mı" diye soran Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti'nin bir kaostan menfaati olabilir mi? Hadi en kötü senaryoyu teorik olarak masaya koyalım, bunların iddia ettiği gibi. Devletin bundan ne menfaati olabilir? Ne elde edebilir devlet denilen yapı? Veya AK Parti bundan menfaat elde edebilir mi? Niye yapmış olsun? Hani bir eli kanlı insanlar değiliz. Hadi onlar bir takım şeylere inanıyorlar, Demirtaş'ın o günkü açıklamasında vurgulanan şey 'katil devlet' diye. Aynaya konuşması lazım."

ACIYI ÇALIYORLAR

Ankara'daki terör saldırısında ölen kim olursa, hangi partiye mensup olursa olsun acıyı paylaştıklarını dile getiren Davutoğlu, "O acı, 'bizim acımızdır' diyoruz, HDP ise acıyı çalıyor ve kendisine mal ederek, herkesi, kendisi dışındaki devleti öyle görüyor. Karşı tarafta siyasal olarak kim varsa, onu suçlayarak acıyı kendisine mal etmeye çalışıyor, istismar ediyor. Birisi şehit cenazelerimizin acısını, diğeri bu tür toplumsal olaylarda, Suruç'ta ya da Ankara'da kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısını" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'daki patlama ile ilgili flaş gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN