Cumhuriyet yine tekzip yayınladı!

Giriş Tarihi: 15.10.2015 11:23 Güncelleme Tarihi: 15.10.2015 11:31
Cumhuriyet yine tekzip yayınladı!

Cumhuriyet Gazetesi'nin TÜRGEV hakkındaki asılsız haberleri devam ediyor. TÜRGEV hakkında neredeyse yaptığı her haberde tekzip yayınlamak zorunda kalan Cumhuriyet, "TÜRGEV BU KEZ GAZİANTEP'TE SAHADA" manşetiyle verdiği haberi hakkında da tekzip yayınladı.

İşte TÜRGEV'in Cumhuriyet'te yayınlattığı o tekzip metni;

Gazetenizin 18.06.2015 tarihli nüshasında "TÜRGEV BU KEZ GAZİANTEP'TE SAHADA" başlığı ile duyurulan ve iç sayfada "Türgev Sahaya İndi" başlığı ile yer alan Arif Kızılyalın imzalı haber, müvekkilimle ilgili gerçek dışı, haksız, hukuka ve gazetecilik meslek ilkelerine aykırı bilgiler ve yorumlar içermektedir.

Haberde, Gaziantepspor'a altyapı tesisi amaçlı olarak 49 yıllığına kiralanan Tugay yolundaki 90 dönümlük dev arazinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetiminde olduğu Türgev'e verilmek istendiğinin ortaya çıktığı belirtilmiştir.

Ancak haber hiçbir gerçekliği yansıtmamaktadır. Haberde iddia edildiğinin aksine haberde adı geçen arazinin müvekkilin yetkilisi olduğu vakfa verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Müvekkil vakfın araziye ilişkin bir talebi asla olmamakla birlikte vakfın haberde geçen arazi ile ilgili herhangi bir planı ya da projesi de bulunmamaktadır.

Haber, tamamen gerçek dışı olup, sadece kamuoyunda müvekkilim hakkında olumsuz algı oluşturma amacı taşımaktadır. Zira müvekkilin herhangi bir ilgisinin bulunmadığı arazi ile ilgili olarak haberin içeriğinde müvekkilin araziye "GÖZ DİKTİĞİ" şeklinde kesin dille yazılmış suçlayıcı bir ifadenin kullanılmasının başka açıklaması yoktur.

Müvekkilin hiçbir bağlantısı olmayan bir konu ile ilgili üstelik somut hiçbir dayanak gösterilmeksizin gerçeğe aykırı bir şekilde haber konusu yapılması ve gerçek dışı bu bilgilerin kamuoyuna kesin bir bilgiymiş gibi aktarılması yapılan işin gazetecilik faaliyeti olmadığının da kanıtıdır.

Söz konusu haber müvekkilin yetkilisi olduğu vakfı toplum nezdinde kötülemek, küçük düşürmek için hazırlanmış sistemli algı operasyonunun bir parçasıdır. Müvekkilimin itibarını zedeleyen söz konusu haber gerçeğe aykırı ve kamuoyunu yanlış yönlendirme maksatlı olarak kaleme alınmış olup bu yanlışın düzeltilmesi gereği doğmuştur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet yine tekzip yayınladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN