Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu: Gerçek yüzleri ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 18.10.2015 17:56 Güncelleme Tarihi: 18.10.2015 20:59
Başbakan Davutoğlu: Gerçek yüzleri ortaya çıktı

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Kocaeli mitinginde konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "AK Parti var oldukça Allah'ın izniyle bu ülke, bu millet teröre boyun eğmeyecektir. Bu millete hizmet yolundan asla geri dönmeyeceğiz, bu ülkeye inancımızı asla yitirmeyeceğiz. Ne olursa olsun hedeflerimizi, ideallerimizi, istikametimizi asla kaybetmeyeceğiz" dedi. Davutoğlu, partisinin Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, "Emeğin, alın terinin, üretimin şehri" olarak nitelendirdiği Kocaelilileri ve ilçelerini selamladı.

DAVUTOĞLU VE MERKEL DOLMABAHÇE'DE GÖRÜŞTÜ

Kocaeli'nin kardeşlik, birlik şehri olduğunu anlatan Davutoğlu, Kocaelilerin ülkeye en zor dönemlerde inançlarıyla azimleriyle iradeleriyle çok yönlü katkıları olduğunu belirtti.

Dibe vurmuş bir ekonomik yapıyı ayağa kaldırma mücadelesinde Kocaelilerin desteği olduğunu dile getiren Davutoğlu, "Kocaeli'nin üretime, yatırıma, istihdama ve ülkemizin dünyaya açılma arayışlarına verdiği büyük destek bu millet tarafından unutulmayacaktır" diye konuştu.


Vatandaşlardan "Esselamü aleyküm, aleykümselam" sloganları atılınca Davutoğlu, "78 milyon adına esselamü aleyküm" diye yanıt verdi.

Osmanlı'nın Asya doğrultusuna sefere çıktığında Gebze'den hareket ettiğini söyleyen Davutoğlu, milli iradeye, milli iradenin temsil ettiği demokrasiye sahip çıkmak için 1 Kasım'a doğru yeni bir yürüyüşe Gebze'den çıktıklarını kaydetti.

"Bugün 2023 hedeflerinden bahsedebiliyorsak en önemli güvencemiz sizlersiniz" diyen Davutoğlu, hep birlikte çalışarak Kocaeli'yi bir dünya şehri haline getireceklerini bildirdi.

Kalabalığın coşkusu üzerine Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"1 Kasım'ın neticesi bugünden belli oluyor. Kocaeli ilan ediyor. Sizlerin gayretleriyle Türkiye'yi daha güçlü, daha zengin, daha özgür, daha mutlu bir ülke yapacağız. Milletçe kurduğumuz gelecek hayallerinin elimizden alınmasına asla müsaade etmeyeceğiz. İşte bu inançla huzurunuzdayız."

Vatandaşların ömür boyu sürecek bir davanın aşkını temsil ettiğini dile getiren Davutoğlu, davanın ömür boyu sürecek bir şarkı olduğunu söyledi. Davutoğlu, bu sevdayı son nefeslerine kadar sürdüreceklerini ve bunun için yollarda olduklarını belirtti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu: Gerçek yüzleri ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN