Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hesabını soracağız

Giriş Tarihi: 18.10.2015
Hesabını soracağız

Davutoğlu, "Onlar meydanları boş bıraksa da 'Türkiye teröre teslim olmayacak' demek için meydanlardayız" dedi. Dağlıca saldırısıyla ilgili "Damla damla hesabını soracağız" mesajı verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye teröre teslim olmayacak demek için meydanlardayız" dedi. Davutoğlu, Ankara'daki bombalı terör saldırısının ardından ertelediği Kayseri mitingini bir hafta gecikmeli olarak yaptı. Cumhuriyet meydanında coşkuyla karşılanan Davutoğlu şu mesajları verdi:

BU YOLA CANIMIZI KOYDUK:
Biz teröre boyun eğmeyeceğimizi haykırmak için seçimlere kadar mitinglerimize devam edeceğiz. Canımızı, başımızı, kanımızı koyduk bu yola, geri dönmeyiz.

GÜL'ÜN BABA EVİNİ ZİYARET ETTİ

TERÖRE BOYUN EĞMEYECEĞİZ:
Diğer partilerin de seçim çalışmalarını meydanlarda da sürdürmelerini isterdik. Onlar meydanları boş bıraksalar da, biz "Türkiye teröre boyun eğmeyecek" demek için her gün yeni bir ilimizdeyiz. Ülkemizin istikrarını bozmaya çalışanlara asla meydanları boş bırakmayacağız.

TEK TERÖRİST KALMAYANA KADAR:
Yüksekova'da 3 askerimizi şehit verdik. Kanlarının her birinin damla damla hesabını soracağız. Bayram'da Yüksekova'daki askerlerimizi ziyaret etmiştim. Bugün şehit düşen askerlerimizle karavanaya kaşık sallamıştım. Hala gözlerindeki imanı görüyorum. Bir kez daha söylüyorum bu ülkenin dağları tek bir terörist kalmayana kadar, tek bir silah bu ülkeye yönetilmeyene kadar mücadelemiz sürecek.

TAZİYEDE OY İSTENİR Mİ?:
Teröre hem içeriden hem dışarıdan destek olanlar var. Terör örgütüne tek laf söyleyemeyenler, devlete seri katil demeye kalkıyorlar. Cenazede miting yapılır mı? Bunlar cenazeleri provoke ediyorlar. Taziyede oy istenir mi? Bu provokasyonlar karşısında milletimize sığınıyoruz.

ŞANTAJ SİYASETİ:
Kılıçdaroğlu'- na da Bahçeli'ye de söylüyorum, bildikleri ne varsa söylesinler. Biz onlara gelin terörle ilgili şu bilgileri paylaşalım diye devletin bürokratlarını gönderdik, devletin emniyet istihbarat başkanına bilgi sundurdum. Zannettim ki karşımda devlet anlayışı olan bir lider var. Ama şimdi şantaj yapıyor. Sayın Kılıçdaroğlu bilsin ki, bizim milletten gizlimiz saklımız yok. Tehditle ve şantajla siyaset yapılamayacağını onlara birer birer öğreteceğiz.

HESABINI SORACAĞIZ:
Ankara'daki olayda her türlü tedbir alınmıştır, her türlü tahkikat, soruşturma dikkatle yapılıyor. Sorumluları mutlaka yakalayıp adalete teslim edeceğiz, şüpheniz olmasın. DAEŞ, PKK, DHKP-C, MLKP, alfabenin bütün harfleriyle üzerimize gelen o terör odaklarına, onları üzerimize salanlara da sesleniyorum, hepsini adalete teslim edip hesabını soracağız.

HERKES AYAĞINI DENK ALSIN:
Hava sahamızı ihlal eden bir insansız hava aracını düşürmüştük. Bu uçak olsaydı da aynı muameleyle mukabelede bulunurduk. İlgili bütün ülkelere sesleniyorum. Sınırımızı koruruz. Herkes ayağını denk alsın.

ŞUBATTA 30 BİN ATAMA

Başbakan Davutoğlu, yılbaşına kadar engelliler için bir atama daha yapılacağını belirterek, öğretmenlere de müjde verdi. Davutoğlu, "Şubatta öğretmenlerimize yeni atama yapıyoruz. En az 20-30 bine kadar atamayı inşallah gerçekleştireceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hesabını soracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN