Şahin: "Her şeye olmaz diyerek kaçacağınıza..."

Belediye Başkanı ile 'li 'ın da katıldığı Gaziantep Medya Platformu Derneği tarafından Şehitkamil Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde tansiyon yükseldi.

Giriş Tarihi: 18.10.2015 01:34
Şahin: Her şeye olmaz diyerek kaçacağınıza...
Ödül töreninde Milletvekili , ile Büyükşehir Belediye Başkanı arasında sözlü yaşandı.Tartışma öncesi törende konuşan Özdağ, Gaziantep'in büyük bir talihsizlik yaşadığını, bu talihsizlik hemen sınırında bir bölgesel iç savaşın yaşanması olduğunu söyledi.

YPG, SURİYE'DE SAVAŞ SUÇU İŞLEDİ

Sınırda yaşananların bir Suriye bir iç savaşı olmadığını, bunun bir Ortadoğu iç savaşı olduğunu ve bu iç savaşın dalgalarının her geçen gün sert bir şekilde Gaziantep'i, Şanlıurfa'yı, Kilis'i ve Hatay'ı vurduğunu savunan Özdağ, şunları kaydetti: ''Artık uluslararası basında Gaziantep'in de içinde bulunduğu bu dört şehir eksenine ne yazık ki Peşaver denmeye başladı, Afganistan-Pakistan arasındaki ana terör ve istikrarsızlık eksenine atıf yapılarak. Biz bu Suriye politikasının doğru olmadığını, sürdürülebilir olmadığını ve fanatik bir şekilde başka bir ülkede rejim değiştirme politikasının bedelinin Türkiye ve Gaziantep tarafından çok ağır bir şekilde ödendiğini görüyoruz. Bundan dolayı eğer bu topraklardan dünya markaları çıkacaksa Gaziantep'e ve Türkiye'ye istikrarın gelmesi gerekiyor. İstikrar ise akıllı bir dış politikayla ancak gerçekleşir.''

HER ŞEYE OLMAZ DİYEREK KAÇACAĞINIZA...


Başkan Şahin ise Suriye ile ilgili yaşanan süreçte kabine üyesi olduğunu hatırlatarak : ''Bu süreçte biz Suriye'nin iç barışı ve toprak bütünlüğü için çok ciddi mücadele ettik. Ortak bakanlar kurulu yapıldığı zaman diliminde 'Suriye'de anayasa değişikliği ve reformlar yapılsın' diye mücadele ettik. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları başkanıyken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakanken bana talimat verdi. 'Suriyeli kadınlarımıza ve sivil topluma, değişimine dönüşümüne yardımcı olalım. Onlar bizim kardeşimiz' dedi ve Suriye bu hale gelmesin diye çok büyük mücadeleler verildi. Şimdi peki ben şunu soruyorum. Suriye, Lübnan, Mısır, Ürdün ne yaptı da Ortadoğu'da bu şekilde istikrarsızlık oldu? Getirip bütün politikaları iktidar politikalarını dış politikasıyla özdeşleştirmek ve ben bu şehrin şehreminiyim. Yüzde 92 bu şekilde düşünüyor diye toptancı bir anlayışı da ben kabul etmiyorum, kusura bakmayın. Böyle bir ödül töreninde de bu şekilde yorumlamanın da doğru olmadığını düşünüyorum. Gelin o zaman masadan kaçacağınıza her şeye 'olmaz' diyeceğinize Suriye politikasını gelin birlikte çözelim. Genel başkanınız 'Alayına karşıyız' diye aynı gece konuşacağınıza masaya gelin. Madem böyle masaya gelin birlikte çözelim. Böyle bir şey olabilir mi? Bu millet 1 Kasım'da gerekli cevabı verecektir."

Konuşmaların ardından törende Fatma Şahin'e ödül verildi. Şahin ve beraberindekiler daha sonra solundan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahin: "Her şeye olmaz diyerek kaçacağınıza..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN