Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: " Türkiye biziz, biz Türkiye'yiz"

Davutoğlu, 'da temsilcilerine hitap etti,önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 20.10.2015 19:35 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 20:14
Davutoğlu:  Türkiye biziz, biz Türkiye'yiz
Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları:

"Allah şahit olsun, siz de şahit olun, hiçbir zaman rahatı seçmeyeceğiz, hiçbir zaman kolayı seçmeyeceğiz. Zor neredeyse onun üzerine gideceğiz. Zoru da yeneceğiz ama yeni bir Türkiye, özgür, mutlu, adil bir Türkiye'nin kilometre taşlarını döşemeye devam edeceğiz.

Biz Veda Hutbesi nesliyiz. Bu yüzden yaşadıklarımızı bu yönde hareket ettiririz.

7 Haziran sonrası neden terör patladı? Biz barış ortamı kim kastederse onun hak ettiği cevabı vermeye hazırız. Kardeşliğimizi hedef alanlara gereken karşılığı vereceğiz. En kutsal hak olan, hayat hakkından bahsediyorum.

PUSLU HAVADA ÇIKAN ÇAKALLAR...

İslam'ı dünyaya en kötü biçimde tanıtan terör örgütü DAEŞ, Türkiye'yi hedef aldı. PKK, polislerimize haince saldırdı. 23 Temmuz'da aynı talimatı verdim: Biz ne PKK, ne DAEŞ, ne de DHKP-C tanırız. Doğu'da ve Güneydoğu'da hiçbir vatandaşımıza zarar verilemez.
90'lara dönmek lafları kara bir propaganda, iftiradır. 90'ları PKK ve Ergenekoncu zihniyetin hortlamasıdır. Bunlar puslu havada çıkan çakallardır. Bize güvenin, her şey demokrasi içinde sürecek.

ONLAR MAYIN BİZ GÜL DÖŞERİZ

12 Eylül'ün de 28 Şubat'ın da kalıntılarını biz yok ettik, ediyoruz. Ben ne hakka sahipsem, 'ın en uç kesmindeki vatandaşımız da aynı hakka sahiptir. Biz lütuf yapıyor değiliz, kalkınmayı bir ulvi görev olarak görüyoruz.

5 bin 250 kişilik bir spor tesisini Vanlı çocuklarımız için açtık. Vanlı gençlerimizin elinde kalem, bilgisayar, ney bunları görmek isteriz. Elinde taş, mayın, silah, doçka görmek istemiyoruz. Doğu'da ve Güneydoğu'da nurlu yüzlü, çocuklarımızı ele geçirmelerine izin vermeyiz.

Belki onlar yaptığımız yollara mayın döşeyecekler, ne yaparlarsa yapsınlar bizi vazgeçiremezler. Onlar mayın, biz gül döşeriz.

HDP'NİN SANDIK TERÖRÜ

KENTLERİMİZDE EŞKIYA AT OYNATAMAZ

Bugün Van'da vakur bir miting yaptık, benimle görüşen kardeşlerime linç girişimde bulundular. Hani bunlar barışı savunuyordu. Hastanede o isimleri ziyaret ettim.

Vali'mize söyledim bu saldırıyı yapanlar yakalanacak. Eşkıyanın at oynattığı kentler değil buralar. İl Başkanımıza saldırı yapılmışsa, gereken cevap verilecektir.

Çok demokrasiyi savunan Eş Başkanlar bakalım İl Başkanımıza saldırıyı kınayacaklar mı? Yılarız sanıyorlar. Son nefesimizi düşünerek yol çıktık. Farkımız bu. Tehditlerin elini kırana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bu ülkede Kürtlerin de Türklerin de partisi vardır. Bunun adı AK Partidir. Üslup değişmiyor bizde. Ortak kaderi paylaşıyoruz.

TERÖRE EŞ BAŞKANLIK YAPIYORLAR

Eş Başkanlık konusunda adımlar attık, resmileştirdik. Ama şimdi görüyoruz ki teröre Eş Başkanlık yapıyorlar."

TERÖRİSTİN OTEL PARASINI VAN BELEDİYE BAŞKANI ÖDEMİŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: " Türkiye biziz, biz Türkiye'yiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN