Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek'ten 'na sert tepki!

Giriş Tarihi: 20.10.2015 16:40 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 16:56
Gökçek'ten Mimarlar Odası'na sert tepki!

Büyükşehir Belediye Başkanı , Ankara’da patlamanın olduğu Demokrasi Meydanı’na yapılacak anıt için ’nın Yarışma başlatma açıklamasına tepki göstererek, "Mimarlar Odası, Demokrasi Meydanı’ndaki anıt için yarışma açacakmış. Hadi oradan. Haddinizi bileceksiniz” dedi.

Başkan Gökçek, 'da 102 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlama sonrası, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, Gar önündeki meydana "Demokrasi Meydanı" adını verdiğini ve buraya bir anıt yapılması yönünde Fen İşleri Daire Başkanlığı'nı görevlendirdiğini hatırlattı. Başkan Gökçek, bulvar, cadde ve meydanlarda yetkinin Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunu hatırlatarak, kaldırım seçmek için bile Mimarlar Odası'na izin verilmeyeceğini bildirdi.


TWITTER'DAN TEPKİ GÖSTERDİ!

'nın kapasitesinin ölçümü için Güvenpark içine WC projesi hazırlama önerisini de hatırlatan Gökçek, ancak Güvenpark projesinin tamamlanmasından sonra diğer projeleri düşünebileceklerini belirtti. Başkan Gökçek, Mimarlar Odası'nın Demokrasi Meydanı'na konulacak anıt için yarışma açılacağı açıklamasına Twitter hesabından tepki göstererek şu görüşleri paylaştı:

"SİZE O İMKANI BİLE VERMEYİZ"

"Mimarlar Odası, Demokrasi Meydanı'ndaki anıt için yarışma açacakmış. Hadi oradan. Haddinizi bileceksiniz. Deseniz ki, 'Ne olur müsaade edin, kaldırımı biz seçelim'. Size o imkanı bile vermeyiz. Çünkü hem zihniyetiniz yanlış hem de sanat yönünüz yok. Önce Güvenpark tuvalet projesini yapacaksınız. Ben ve personelim, sizin projenizi beğenecek. Başka şeyleri sonra düşüneceğiz. Anladınız mı?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek'ten Mimarlar Odası'na sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN