Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Keşke hiç geri dönmese

Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldığı program sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Beyaz Toroslar tartışmasıyla ilgili yönelik soruya önemli açıklamalarla cevap verdi. Ayrıca Esed'in Moskova'ya gidişi ile ilgili, "Keşke hiç geri dönmese" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 21.10.2015 11:53 Güncelleme Tarihi: 21.10.2015 12:44
Davutoğlu: Keşke hiç geri dönmese

KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZLERİNE CEVAP

Bu nasıl bir anlayış ve zihniyettir. Bunu akıl, izan en önemlisi vicdan alabilir mi? Hiçbir Başbakan ya da kamu görevlisi bir terör örgütünün eylem yapacağını bile bile tedbir almaktan kaçınmaz. Bizi hükümet kurarken yapayanlız bırakanlar kenardan durup bizi bu tarz şeylerle itham altında bırakamaz. Sorumluluktan kaçanlar ahkam kesemez.

''SALDIRI HDP'YE YAPILACAKTI'' İDDİASI

Ankara saldırısı ve ve diğer saldırılar da bir siyasi partiye değil hepimizin geleceğine yönelik yapılmıştır.

BEYAZ TOROS TARTIŞMASI

Hiçbir şekilde Beyaz Toros'u AK Parti'nin alternatifi olarak söylemedim. 90'lı yılların sembollerinden biridir Beyaz Toros ve faili meçhulleri temsil eder. Faili meçhulleri ise bu ülkede AK Parti bitirmiştir. Hiç kimseyi tehdit etmedim ben. Beyaz Toros ile sembolize edilen herşeyin sonuna gelinmiştir. Ve bir daha bu ülkede o günlere geri dönülmeyecek.

Davutoğlu Beyaz Toroslar hakkında ne demişti?

ESEDLİ GEÇİŞ FORMÜLÜ

Türkiye'nin Suriye politikası çok açıktır. Biz barbarca saldıran bir yönetimin meşrutiyetinin kalmadığını düşünüyoruz. Maalesef Suriye yönetimi ve Esed böyle bir geçiş sürecinden ziyade halkına baskı ve zulüm yapmaya devam ediyor. Suriye'den göç etmiş milyonlarca insanın kendi ülkesine barış geldiğine inanmadığı sürece bu süreç başarıya ulaşmaz. Suriye Esedli bir geçiş değil Esed'in gidiş formüllerinin olduğu bir süreç yaşamalı ve böyle bir formül devreye sokulmalı.

ESED-PUTİN GÖRÜŞMESİ

Rusya yaptığı müdahale ile Suriye'ye verdiği desteği açık bir şekilde ortaya koymuştur. Keşke Esed uzun bir süre Moskova'da kalsada Suriye halkı rahat etse ve sözü edilen geçiş süreci böylece başlamış olsa...

RUSYA'DA PUTİN ESAD ZİRVESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Keşke hiç geri dönmese
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN