Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşçilerden 'ne siyah

tarafından işten çıkarılan 17 sözleşmeli personel, belediye kapısına siyah koydu.

Giriş Tarihi: 21.10.2015 16:20
İşçilerden Yalova Belediyesi'ne siyah çelenk

tarafından 2014 yılında işten çıkarılan 17 sözleşmeli personel konuyu yargıya taşımış, mahkeme işçileri haklı bularak göreve iade kararı vermişti.

Ancak mahkeme kararının belediye tarafından uygulanmadığını belirten 17 işçi, Yalova Belediyesi önüne gelerek siyah bıraktı. İşçiler, açıklamalarında, "Bugün bizler için onurlu bir gün. Çünkü hakkımızı, emeğimizin, alınterimizin hakkını arıyoruz.

Çalışanın, işçinin haklarına halel getirilmemesi konusunda sayısız metin bulunmaktadır. Ötesi bu hakların teslim edilmemesi ahlaki, vicdani, dini, insani hiç bir tarifi ve izahı da kabul etmemektedir.

30 Mart 2014 seçimleri sonrası sözleşmelerimizi uzattığı yalanını gururla söyleyip, seçim sonrası kim gelirse gelsin mağdur olmaz diyen, göreve gelir gelmez 17 işçinin verilmeyen kıdem tazminatlarını ve 3 aylık ikramiyelerini güya vermiş olmakla övünen, Yargıtay'dan kazanılmış kadro davalarımızı hiçe sayan, bizleri bir telefonla, hiç bir hakkımızı ödemeden işten çıkartan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'a sesleniyoruz:

Neden 15 aydır mahkemelere her defasında eksik evrak göndererek davayı uzattınız? Sonuçlanan davaların gereklerini neden halen yapmıyorsunuz? Sizin de dediğiniz gibi biz de korkmuyoruz. Çünkü haklıyız ve hak bizi korur.

Biz Yalova'nın onurlu ve gururlu evlatları olarak, ama ne yazık ki belediye tarafından mağdur edilmiş çalışanları olarak hakkımızı arıyoruz. Bu konuda kamuoyunu desteğe davet ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçilerden Yalova Belediyesi'ne siyah çelenk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN