Balkanlı gençler: Türkiye güçlüyse biz güçlüyüz

Balkan ülkelerinden gelerek İstanbul'da toplanan gençler, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Hüseyin Bürge'yle birlik esnaf gezisine çıktı. 'Türkiye güçlüyse biz güçlüyüz' diyen Balkan ülkeleri gençleri, esnaftan 1 Kasım'da AK Parti'ye destek vermelerini istedi.

Giriş Tarihi: 22.10.2015 09:42 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 14:57
Balkanlı gençler: Türkiye güçlüyse biz güçlüyüz
Bosna Herkes, Macaristan, Sancak Bölgesi'nden İstanbul'a gelen bir grup genç, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Hüseyin Bürge ile birlikte esnaf gezisine çıktı. Gaziosmanpaşa'da Hüseyin Bürge ile birlikte esnafları dolaşan gençler, 'Türkiye güçlüyse biz güçlüyüz' diyerek 1 Kasım'da AK Partiye destek istedi.
Gençlerle birlikte bir pastaneye giren AK Partili Bürge, 'Bu gençlerimiz Balkanlardan geliyorlar. Bu kardeşlerimiz 'ın, Ahmet Davutoğlu'nun Balkan coğrafyasına yaptıkları hizmetleri biliyorlar.
Gençler, '1 Kasım seçimleri sizin kadar bizim için de önemli, onun için biz de kapı kapı geziyoruz' diyorlar. Balkanlardan gelen gençlerimiz, 'Eğer AK Parti tek başına iktidar olmazsa Balkanlarda bizim de içimiz sızlıyor. Aman ha yanlışlık yapmayın. Aman ha AK Parti'den başka bir parti tercih etmeyin. Koalisyon süreçlerini gördük' diyorlar' dedi.
Bürge'nin ardından söz alan gençler de, esnaflara, 'AK Parti kazanmazsa Türkiye çöker, Türkiye çökerse Bosna çöker. Bütün Balkanlar çöker. Biz Balkanlardan AK Parti'yi desteklemek için geldik. Sizden de AK Parti'ye destek vermenizi istiyoruz' dediler.
Balkan ülkelerinden gelen gençlerin 1 Kasım seçimini iyi bildiklerini belirten AK Partili Bürge, 'Bosna Sarayova'dan, Macaristan'dan, Sancak Bölgesi'nden gelen gençlerimiz var. Onlar da bu seçimin önemini bildikleri için 'mesele bayraksa, vatansa gerisi teferruattır' anlayışı ile buralara gelmişler. Gençlerimiz, 'Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun Balkanlara çok hizmetleri var. Biz o hizmetlere şahidiz. Gidebildiğimiz, ulaşabildiğimiz yere kadar AK Parti iktidarında biz çok lütuflar gördük. Biz bu lütufların devam etmesi ve güçlü Türkiye, güçlü Balkanlar denkleminin devam etmesi gerekiyor' diyorlar. Ben huzurunuzda Balkanlardan gelen gençlerimize teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Çanakkale ruhunun yeniden Türkiye'ye hakim olması adına 1 Kasım seçimlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Bürge, 'AK Parti'nin tek başına iktidar olması gerekiyor. Balkanlarda ve Türk dünyasında yakaladığımız güzel atmosferin devamı için AK Parti iktidarına ihtiyaç vardır. Belediye başkanlığı ve milletvekilliği döneminde Balkan coğrafyasına hizmet eden birisi olarak, Balkanlardaki kardeşlerimizi burada görüyor olmak beni mutlu ediyor. Demek ki yapılanlar karşılıksız kalmamıştır. Balkan coğrafyasına yapılanların ne kadar kıymetli olduğunu gençlerden görüyorum' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkanlı gençler: Türkiye güçlüyse biz güçlüyüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN