Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li Naci Meriç partisinden istifa etti

Giriş Tarihi: 22.10.2015 16:56 Güncelleme Tarihi: 22.10.2015 17:03
MHP'li Naci Meriç partisinden istifa etti

Kurucular Kurulu üyesi Naci Meriç, "Alparslan Türkeş, milli cephe hükümetlerine üç milletvekilliği ile bir başbakan yardımcılığı, iki de bakanlık alarak partisini iktidar yaptı. Başbuğunun koltuğuna oturan Sayın , bugün devletimizin en ağır hücumlara maruz kaldığı bir dönemde elini taşın altına koymaktan kaçınmıştır" dedi.

Meriç, 46 yıldır üyesi olduğu partisinden istifa etti. Meriç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Genel Başkanı Devlet 'nin son zamanlardaki tutumlarını eleştirdi.

BAHÇELİ ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMADI

Bahçeli'nin kendisine yöneltilen her seçeneğe "hayır" demesini, "görevden kaçma" olarak niteleyen Meriç, "Alparslan Türkeş, Milli Cephe hükümetlerine üç milletvekilliği ile bir başbakan yardımcılığı iki de bakanlık alarak partisini iktidar yaptı. Başbuğunun koltuğuna oturan Sayın Bahçeli, bugün devletimizin en ağır hücumlara maruz kaldığı bir dönemde, elini taşın altına koymaktan kaçınmıştır. Sen nasıl bir siyasetçisin? Siyasetten maksat, fikirlerini iktidar yapmak değil midir?" ifadesini kullandı.

MHP'Lİ BAŞKAN ADAYI AK PARTİ'YE KATILDI

Meriç, MHP yöneticilerinin de partinin içinde bulunduğu bu durum karşında ortak bir tavır sergilemesini isteyerek, Bahçeli'nin tutumunun Alparslan Türkeş'in politikalarıyla hiçbir durumda bağdaşmadığını ileri sürdü.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in seçim hükümetine girerek, sorumluluk almasının takdir edilmesi gerektiğini belirten Meriç, "Sayın Türkeş, devletimizin zaafa düşmesine meydan vermeyerek, vazifeye koşmuş ve seçmenin gönlüne su serpmiştir" dedi.


Meriç, Alparslan Türkeş'in sağ partileri birleştirip uzun dönemli bir siyasi istikrarı sağlamak amacıyla çalıştığını vurgulayarak, "Başbuğun böyle bir dönemde kayıtsız kalabileceğini düşünebilir misiniz? Tabi ki onun terbiyesiyle yetişmiş oğlu da kayıtsız kalamazdı. Onun devlet terbiyesi ile yetişmiş kadroları, MHP'den uzaklaştırılmıştır. Bu durum, MHP'nin bu duruma gelmesinin en önemli nedenidir" ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin iktidar ortağı olduğu dönemde de yurt dışındaki Türk İslam eserlerine gereken önemi vermediğini savunan Meriç, şöyle konuştu:

"Başbakan Yardımcılığı döneminde acaba kaç Türk ve İslam eseriyle ilgilendi, onarımını sağladı ve ihya etti. Mevcut hükümet, TİKA faaliyetleriyle dünyanın her tarafında, 4 bin 500 civarında Türk İslam eserlerini ihya etti, bununla birlikte okul, hastane, yol, su gibi tesisleri de yapıp hibe olarak bırakmıştır. Dünyanın neresinde bir afet, felaket olsa devlet her türlü imkanlarla hemen yetişmektedir. Dünyanın neresinde bir mazlum millet varsa devlet, onların umudu haline gelmiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'li Naci Meriç partisinden istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN