Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör örgütü olarak tescillenmeli

Esad'ı destekleyen Rusya ve İran'ın tutumu MGK'da masaya yatırıldı. PKK'nın uzantısı PYD'nin de uluslararası alanda "terör örgütü" olarak tescillenmesi gerektiğine vurgu yapıldı

Giriş Tarihi: 22.10.2015
Terör örgütü olarak tescillenmeli

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu'na (MGK) Rusya ve İran'ın Esad rejimini destekleyen politikaları damga vurdu. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, Suriye'ye asker gönderen ve Esad'ı Moskova'ya davet eden Rusya ile İran'a dikkat çekilirken PKK'nın Suriye uzantısı olan PYD'nin uluslararası alanda "terör örgütü" olarak kabul edilmesinin gerekliliğine işaret edildi.

İŞTE PKK TÜNELLERİ


PUTİN-ESAD GÖRÜŞMESİNE ATIF

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen ve 6 saat süren toplantıda Suriye'de yaşanan son gelişmeler etraflıca değerlendirilirken, Suriye sınırımızda yaşanan hava sahası ihlalleri ile sınır güvenlik tedbirleri de gözden geçirildi. MGK açıklamasında Moskova'da Suriye'deki kanlı rejimin lideri Esad ile Rusya lideri Putin görüşmesine atıfta bulunularak, "Rusya ve İran'ın Suriye'deki rejimle ve bölgedeki gelişmelerle ilgili tutum ve politikaları değerlendirilmiştir" ifadeleri kullanıldı. BM Genel Kurulu ve terörizmle mücadele zirvesinde ele alınan konular hakkında MGK'ya bilgi sunulurken, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantılarının da uluslararası alanda terör örgütleri kapsamında tescilinin gerekliliğinin altı çizildi. DAEŞ terör örgütüne karşı mücadelenin de kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı. Suriyeli mültecilere yönelik insani sorumluluk çerçevesinde sürdürülen politikaların da devam edeceği belirtildi.

PARALEL-TERÖR ÖRGÜTLERİ İŞBİRLİĞİ

MGK'da uluslararası toplumun mülteci sorununa çözüm bulmak amacıyla daha somut ve gerçekçi adımlar atması gerektiği, bunun Avrupa ve dünya için de önemli bir problem olduğu dile getirildi. Külfet paylaşımının adil ve kapsayıcı bir şekilde gerçekleştirilmesine ihtiyaç bulunduğu hususunun da altı çizildi. MGK'da ülkenin iç ve dış güvenliğine yönelik tehditler ile alınan ve alınacak olan tedbirler de değerlendirildi. Güvenlik güçlerinin fedakâr ve kahramanca mücadelesinin de takdirle karşılandığı vurgulandı. Ankara'da meydana gelen terör saldırısının da yürütülen adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde çok yönlü olarak MGK'da ele alındığı belirtilirken açıklamada "Milletimizin bir arada yaşama iradesini, ülkemizdeki huzur ve barış ortamını ortadan kaldırmayı hedefleyen terörist faaliyetler içindeki örgütlerle ve uzantılarıyla mücadelenin aralıksız sürdürüleceğinin altı çizilmiştir" denildi. MGK'da Paralel Yapı ile mücadele de görüşülürken, MGK bildirisinde ilk kez milli güvenliği tehdit eden paralel yapı için "terör örgütleriyle işbirliği içerisinde hareket eden" yapı vurgusu yapıldı. Paralel Yapı'yla mücadelenin kesintisiz olarak süreceği belirtildi. 1 Kasım seçimlerinin güven ve huzur ortamında gerçekleştirilmesi için alınacak tedbirler de görüşüldü. İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'da izlediği tutumun kabul edilemez olduğu vurgulanırken, Kıbrıs müzakereleri de ele alındı.

PARALEL YAPI YALANLARI İÇİN KILIÇDAROĞLU'NU KULLANDI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör örgütü olarak tescillenmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN