'Tatlı kazancı kestik kumpas kurdular'

Başbakan Davuto ğlu : Belli bir kesimin tatlı kazançlarını kestik. O nedenle kumpas üstüne kumpas kurdular. Türkiye'ye yakışan yeni bir anayasa yapacağız. Artık Türkiye darbe anayasalarıyla yönetilemez

'Tatlı kazancı kestik kumpas kurdular'
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Gaziantep'te işçi, işveren ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Davutoğlu daha sonra ise Şanlıurfa'da vatandaşlara hitap etti. Davutoğlu'nun konuşmalarından satırbaşları şöyle:

VATANDAŞI GÜÇLENDİRDİK: Üretimin olduğu yerde paylaşım vardır, paylaşımın olduğu yerde refah, huzur vardır. Demokrasiyle özgürlüklerle toplumu güçlendirdik. Vatandaşı güçlendirerek ülkenin evlatlarını, kardeşliğini, vatandaşlık bilincini ve bağlarını güçlendirdik, Türkiye'nin uluslararası itibarını yükselttik.

ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİ: Türkiye'yi özgürlükler ülkesi haline getirdik. Düşünce ve ifade özgürlüğündeki setleri, engelleri, bariyerleri yıktık. Siyaseti güçlendirerek, sivil alanı genişleterek, 1960 Anayasası'yla kurulan vesayet sistemini kırdık.

KUMPAS KURDULAR: Ülkede sosyal adaleti, gelir dağılımını ve kesin bir şekilde eşit vatandaşlık ilkesine dayalı adaleti sağlamaya çalıştık. Millet adına ne kadar ürettiyse onu da milletle paylaştık. Belli bir kesimin borç, faiz hortumunu kestik ya inanın hala öfkeleri dinmiş değil. Biliyorsunuz 13 yılda pek çok kumpasla, tuzakla, oyunla bizi bu yoldan çevirmeye çalıştılar, o tatlı kazanç günlerine dönemedikleri için de kumpas üstüne kumpas kurdular. Onlar bildiğini yapsınlar, biz halkın, hakkın yolundan asla dönmeyeceğiz.

YENİ ANAYASA: Türkiye'ye yakışan özgürlükçü, katılımcı, demokrasiyi esas alan yeni bir anayasa yapacağız. Artık Türkiye darbe anayasalarıyla yönetilemez. Meselelerin çözüm yerinin Meclis ve siyaset kurumu olduğunu herkes bilecek. Görevden kaçanlara, "Hayır" diye tutturanlara da terör örgütüne yaslananlara da meydanı bırakmadık, bırakmayacağız. Kim insanlarımızın canına, ülkemizin istikrarına kast ederse karşısında bizi bulur. Biz, güvenliği özgürlüğe; özgürlüğü güvenliğe kurban etmeyiz.
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU ŞANLIURFA'DA

ÇAMUR ATIYOR: (CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Paralel Yapı'dan aldığı telkinlerle bizlere çamur atıyor. "Oslo belgelerini gördüm, halka açıklamıyorlar" diyor. Çık sen açıkla o zaman, ne diyorsan açıkla. Karnından konuşmak siyasetçiye yakışmaz.

GÜL DÖŞEYECEĞİZ: PKK, DAEŞ, DHKP/C kim olursa olsun kardeşi kardeşe kırdıranlara karşı Hazreti İbrahim'in ateşine karşı durduğu gibi tevekkülle, imanla duracağız. Birileri mayın döşeyebilir biz bu topraklara gül döşeyeceğiz, birileri nefret tohumu ekebilir, biz muhabbet tohumu ekmeye geldik. DEAŞ ne kadar nankörse, hainse, alçaksa, PKK da o kadar alçak, o kadar hain, o kadar korkaktır.

DAVUTOĞLU'NUN MASASINDAKİ SON ANKET

BAKIR BARDAK İŞLEDİ DAMA OYNADI

Başbakan Davutoğlu Gaziantep'te şehit Astsubay Ömer Kılıçoğlu'nun ailesini ziyaret etti. Daha sonra eşi Sare Davutoğlu ile tarihi Bakırcılar Çarşısı ve Almacı Pazarı'na gitti. Davutoğlu bakır bardak işledi, baklavaya şerbet döktü, ayakkabı dikti. Şanlıurfa'da ise yolda vatandaşlarla dama oynadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tatlı kazancı kestik kumpas kurdular'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN