Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’den kaçan doktor yok

Hakkâri Valisi Yakup Canpolat, ’de Devlet si’ne terör saldırıları yüzünden, ilçede görev yapan doktorların toplu halde istifa ettiğine ilişkin haberleri yalanladı. Vali Canpolat, “Doktorlarımızın tamamı görevlerinin başında” dedi.

Giriş Tarihi: 24.10.2015 08:28 Güncelleme Tarihi: 24.10.2015 15:03
Şemdinli’den kaçan doktor yok

Bazı gazetelerde ve internet sitelerinde bugün, "Irak sınırındaki 'de, terör eylemlerinin artmasıyla birlikte birçok doktor, can güvenliği endişesiyle istifa ederek devlet lerindeki görevlerini bıraktı" şeklinde haberler yayınlandı. Haberde, terör olaylarından önce Şemdinli hastanesinde 9'u uzman doktor olmak üzere 50 personelin görev yaptığı, son 3 ay içinde 8 doktorun istifa ederek ayrıldığı, çalışan personel sayısının ise 50'den 10'a düştüğü iddia ediliyordu.

HASTANEYİ BOMBALADILAR

Şemdinli Devlet Hastanesi Müdürü Sefer Akdeniz, 'nın düzenlediği son bombalı saldırıdan sonra hiçbir doktorun ilçeyi terk etmediğini, son üç ay içinde istifa ettiği denilen doktorlar ile sağlık personelinin, eş durumundan veya görev süresi tamamlandığı için tayin istediğini söyledi. Akdeniz, patlamadan önce acile bakan 4 pratisyen ve 4 uzman ile diş, anestezi, genel cerrah ve göz doktorunun görev yaptığını belirterek, şimdi halen bu sayının aynı olduğunu, hatta izinde olan doktorların dahi izinlerini iptal ederek hastaneye geldiğini söyledi.

Hakkâri Valisi Yakup Canpolat da Şemdinli Devlet Hastanesi'nden doktorların görevlerini bırakıp kaçtığına ilişkin haberlerin doğru olmadığını açıkladı. Canpolat, "Yaşanan olaylara ve son saldırıya rağmen doktorlarımız görevlerinin başındadır. Patlamadan sonra hiçbir doktor gitmedi. Gidenler, son dönemlerde görev süresi dolan, eş durumundan tayin isteyenlerdir" dedi.

'İŞTE PKK'NIN ZEYTİN DALI ANTİ TANK FÜZESİ'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şemdinli’den kaçan doktor yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN