Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Haraç istediler, eşimi dağa kaldırıp imi yıktılar’

’da görlileri tarafından evinin yıkılmasına tepki gösteren hamile bir kadın, emrini veren belediye yetkilisinin eşini dağa kaldırdığını ve kendisinden haraç istediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 25.10.2015 01:40 Güncelleme Tarihi: 25.10.2015 06:38
‘Haraç istediler, eşimi dağa kaldırıp evimi yıktılar’
'ın ilçesi () Mahallesi'nde görlileri tarafından evinin ve yerinin yıkılmasına tepki gösteren Gülistan İpek Eşref adındaki belediye yetkilisinin evlerini yapmaları için kendisine izin verdiğini söyleyerek tepki gösterdi.

HDP, PKK MARŞI İLE OY İSTEDİ!

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

esnasında sinir krizleri geçiren Gülistan İpek, ayrıca eşi Mehmet İpek'in, Eşref adındaki belediye yetkilisi tarafından kaçırılıp dağa kaldırıldığını, eşinin 4 ay boyunca evine gelemediğini ve kendisinden haraç istenildiğini ileri sürdü. Hamile kadının evinin yıkımı esnasında çok sayıda polisin güvenlik önlemleri aldığı görüldü. Ardından belediye ekipleri yıkımı gerçekleştirdi.

EŞİMİ

Yıkım emrini veren belediye yetkilisinin Eşref adında biri olduğunu ve bu evi kendisinin izniyle yaptığını belirten İpek, "Eşref belediyede müdürdür. Gelip bana inşaatı yapabileceğimi Eşref söyledi. Yalan ise gelsin yüzüme söylesin. Belediye gidip gelip, benden haraç istiyordu. Eşref benim eşimi dağa kaldırdı, dört ay boyunca eşim dağda rehin kaldı. Ben burada tek başımaydım. O gelip bana yap dedi. Benim arkamda banka mı var. Neden bana izin verdi. Ben burayı yaparken, daha inşaat halindeyken gelip bana yapma deseydiler. Eşref bana gelip yukardan izin geldiğini söyledi. Yukardan deyince sen zaten anıyorsun nerden izin geldiğini. Ama şimdi gelip evimi yıktılar." diyerek yaşadığı mağduriyetleri anlattı.

500 BİN LİRA ÖDENDİ İDDİASI

Öte yandan kimi mahalle sakininin iddiasına göre, Mehmet İpek'in dağa kaçırılmasından sonra, yakınları tarafından belediye yetkilisi olduğu ifade edilen Eşref adındaki kişiye 500 bin TL ödenmiş ve bir hafta sonra İpek, serbest bırakılmış. Yaşananlara şahitlik ettiklerini belirten mahalle sakinleri, olayların rant paylaşımından kaynaklandığını ileri sürdü.

Yıkılan evin, kimi belediye yetkililerine resmi olmayan yollarla para ödendikten sonra inşa edildiği iddia edilirken, ancak ev, yanı başındaki okulun bahçesi ve Devlet Su İşleri alanına girdiğinden dolayı yıkım emri çıkarılarak yıktırıldığı belirtildi.

Kaynak: İlke Haber Ajansı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Haraç istediler, eşimi dağa kaldırıp evimi yıktılar’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN