Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı'nın aşuresi dağıtılırken bomba ihbarı!

Şanlıurfa'da, Muharrem ayı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı adına düzenlenen aşure dağıtımı için toplanıldığı sırada bomba ihbarı yapıldı. Aşure dağıtmak için kazan başına geçen ile eski bakan Faruk Çelik polisler tarafından uzaklaştırıldı. Yapılan incelemede bölgede unutulmuş bir kadın çantası bulundu ve olumsuzluğa rastlanmayınca program kaldığı yerden devam etti.

Giriş Tarihi: 26.10.2015 16:46 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 12:07
Cumhurbaşkanlığı'nın aşuresi dağıtılırken bomba ihbarı!
Şanlıurfa'nın simgesi Balıklıgöl Platosu'ndaki Yusuf Paşa Camii avlusunda öğle saatlerinde Cumhurbaşkanlığı adına aşure dağıtılacağı bildirdi.
Cami avlusunda dağıtılması planlanan aşure kazanlarının başına, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik geçti. Bir süre halka aşure dağıtan Küçük ve Çelik'in bu sırada yanına gelen polisler, alanda şüpheli paket ihbarı aldıklarını ve güvenlik gerekçesiyle boşaltmak durumunda olduklarını bildirdi. Bu uyarının ardından Vali Küçük ve Faruk Çelik, avluda bulunanlarla birlikte bölgeden uzaklaştı.
BOMBA İMHA UZMANLARI ÇAĞRILDI
Bazı polisler de bu sırada cami avlusunda bulunanları megafonla güvenlik gerekçesiyle alanı boşaltılması yönünde anons yaptı. Güvenlik önlemlerinin alınmasıı ardından gelen bomba imha uzmanı, caminin bahçe duvarı yakınında bir kadın çantasını buldu. Yapılan incelemede içerisinde kişisel eşyaların bulunduğu çantada herhangi bir patlayıcı bulunmadı. Bunun üzerine önlemler kaldırıldı ve cami avlusuna gelenler üst aramasından geçirilerek içeri alındıktan sonra aşure dağıtımı yeniden yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı'nın aşuresi dağıtılırken bomba ihbarı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN