'Özgürlüklerden milim bile sapma olmayacak'

Giriş Tarihi: 27.10.2015
'Özgürlüklerden milim bile sapma olmayacak'
Başbakan Davutoğlu dün Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Gençlerin sorularını yanıtlayan ve onlara nasihatler veren Davutoğlu'nun sözlerinden satırbaşları şöyle:
Samimiyetle Çözüm Süreci'nin başarısı için çaba sarfettik, çaba sarfetmeye devam edeceğiz. Bir taraftan terörle mücadeleyi sürdüreceğiz, diğer taraftan da demokrasiden, özgürlüklerden bir milim miktarı sapma olmayacak. Bir daha terör odaklarının gençlerimizi aldatıp, kaçırıp, bir çatışma ortamanı götürmesine izin vermeyeceğiz.

BAŞBAKAN GENÇLERLE BULUŞTU

Kandırılıp götürülen her gencimiz için gözyaşı döküyorum, onlar bizim gençlerimiz. Herkes istediği siyasi partiyi destekleyebilir. Bu konuda kimseye bir sınır getirilemez.

Bende hiç DAEŞ'i destekleyecek yüz var mı? Sizin anladığınızı onlar anlamıyorlar. Bizim temsil ettiğimiz İslam, DAEŞ'in tam karşıtı ve o İslam DAEŞ'i yok edecek. DAEŞ'le mücadele ederken, İslam dinine herhangi bir itham ve töhmet getirilmemesine de özen gösterilmeli. PKK'ya operasyonlar başlamadan önce, DAEŞ'e başlattık.

Gezi olaylarına katılan öğrencilerle sohbet etmek isterdim. Hiçbirine terörist diye bakmadık. Kesinlikle hiçbir gence potansiyel suçlu diye bakmadım. Farklı düşünmek, özgür düşünmenin de başlangıcı. Gezi olaylarındaki hassasiyet şuydu: Oradaki gençlerin hissiyatlarını belli kesimler istismar etmeye çalıştı. Bize en muhalif olan kim ise, onları dinlemeye hazırız. Önemli olan bütün kesimlerden gençlerin bir araya gelip konuşabilmesi.

ERDOĞAN: İŞTE OĞLUM BURADA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Özgürlüklerden milim bile sapma olmayacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN