Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'ya 6 bin askerle büyük operasyon

, 6 bin askerle yaklaşık bir aydır sürdürdüğü operasyonlarda Yüksekova'daki İkiyaka Dağları'nın yüzde 90'ını teröristten temizledi.

Giriş Tarihi: 27.10.2015 17:53 Güncelleme Tarihi: 27.10.2015 17:55
TSK'dan PKK'ya 6 bin askerle büyük operasyon
Hakkari Yüksekova'daki İkiyaka Dağları 'nın Türkiye'ye geçiş alanı. Bölgedeki mağaralar ise teröristlerin hem barınma alanları, hem de silah depolarıydı.

Türk Silahlı Kuvvetleri önce Ağustos ayında bir operasyon başlattı. Bu operasyon Yüksekova geneline yayıldı. 25 Eylül den itibaren Şehit Kurmay Yarbay İlker Çevikcan ismini aldı.

PKK CAN DAMARINA 6 BİN ASKERLE OPERASYON

Doski Vadisi'ni de içeren alan PKK'nın can damarı olarak adlandırılıyordu. Bir aylık kritik operasyonda iki komando tugayı ve 20 özel kuvvetler taburu yani yaklaşık altı bin asker görev yapıyor. Operasyonda sona gelindi ve İkiyaka Dağları'nın yüzde 90'ı temizlendi.

İBRAHİM KALIN GÜN BE GÜN PKK - HDP'NİN YAPTIKLARINI ANLATTI!
9 HAKİM NOKTA ALINDI

Mağaralarda ile PKK arasında büyük bir mücadelenin yaşandığı, TSK'nın 12 stratejik noktanın 9'unu ele geçirdiği, 70-80 PKK'lının öldürüldüğü, örgütün cesetleri katırlara yükleyerek yanlarında götürdükleri bildiriliyor. Jetlerin bombardımanının ardından 35-40 kişilik taburlardan oluşan bordo bereliler havadan indiriliyor. Ardından komandolar destek için bölgeye geliyor.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Mehmetçiğin gece-gündüz yürüttüğü operasyonlarda giriş noktası küçük ancak içerisi devasa büyüklükte olan çok sayıda mağarada doçka gibi ağır silahlar, patlayıcılar, erzak, jeneratör, televizyon, kahve makineleri ele geçirildi. Bölge tamamen kontrol altına alındığında PKK'ya kırsalda en büyük darbelerden birinin vurulmuş olacağı ifade ediliyor.

PKK'NIN ANA KARARGAHI İMHA EDİLDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'dan PKK'ya 6 bin askerle büyük operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN