Ak Parti'den Taksim'de İstiklal Yürüyüşü

Giriş Tarihi: 29.10.2015 17:37 Güncelleme Tarihi: 29.10.2015 17:39
Ak Parti'den Taksim'de İstiklal Yürüyüşü

Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları, Taksim İstiklal Caddesi'nde "İstiklal Yürüyüşü" yaptı. Grup adına İl Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş basın açıklaması yaptı.

İşte Melih Ecetaş'ın o basın açıklaması;

Bugün çağrımıza kulak vererek Türkiye'nin İstiklal Yürüyüşü ismiyle organize ettiğimiz anlamlı etkinlikte bizlerle birlikte olan kıymetli dava arkadaşlarım, saygıdeğer basın mensupları, muhterem hanımefendiler ve beyefendiler, hoş geldiniz sefalar getirdiniz.


Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kolları olarak bugün İstiklal Caddesi'nde Cumhuriyetimizin 92'nci kuruluş yıldönümünükutlamak için bir yürüyüş gerçekleştirdik.

Cumhuriyetimizin eksik parçaları olan demokrasi ve özgürlüğekavuştuğunu görmek, Cumhuriyetimizin dünyanın tüm mazlum ve mağdurlarının umudu haline geldiğini,dünyanın en çok misafir kabul eden ülkesi olduğunu görmek ve Kasımpaşa'da doğup Beyoğlu'nda büyüyen bir gencin Cumhuriyetimizin halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı tayin edilmesine şahitlik etmek bizi cumhuriyeti sahiplenmek, demokratik değerlerle donatmak için daha çok motive ediyor.

Ülkemizin geleceğinden umutluyuz, çünkü Cumhuriyet'i tek tip vatandaş yaratma rejimi zanneden zihniyetler tarafından ezilmiş, dışlanmış, hor görülmüş cumhurun sesi olmayı görev biliyoruz. Siyasi geçmişimizden, Başbakanımızdan ve Cumhurbaşkanımızdan aldığımız ilhamla, Cumhuriyeti yerli ve milli değerlerle zenginleştirmeye devam edeceğiz. Bu nedenle bu ülkeyi ve cumhuriyeti hak ettiği refah seviyesine getirmek için gayret ederken etnik, dini, mezhepsel bir ayrım gözetmiyoruz. Diyarbakır'da ne varsa İzmir'de, Trabzon'da ne varsa Antalya'da da olsun istiyoruz.

Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kolları olarak; Cumhuriyetimizin 92. yılında artık gençlerin siyasi amaçlar uğruna silahlı mücadeleye girişebilmesini kabul edemiyoruz. Her türlü şiddet eyleminin, katliamın ve adı her ne olursa olsun tüm terör örgütlerinin karşısında olduğumuzu tekrar ilan ediyor, şehitlerimize ve tüm terör saldırısı kurbanlarına Allah'tan rahmet diliyoruz.

Ülkemizin geçtiği bu zor süreçten Cumhur'un iradesi ile birliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu koruyarak çıkacağımıza yürekten inanıyoruz.Melih Ecertaş
İl Gençlik Kolları Başkanı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ak Parti'den Taksim'de İstiklal Yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN