Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şafak Pavey, Hz Ömer'i Balzac yaptı

Giriş Tarihi: 30.10.2015 19:57
Şafak Pavey, Hz Ömer'i Balzac yaptı

7 Haziran seçimlerinden sonra HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'a "birlikte iyi salladık" diyen CHP'li Şafak Pavey bu kez gerçekten iyi salladı. Bir belgesel hazırlayıp başına da Batılı bir yazardan özlü bir söz koyayım derken yanlışlıkla Hz. Ömer'in sözünü koyunca belgeseli yayından kaldırttı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük patlamasına neden olan ve 102 kişinin hayatını kaybettiği Ankara katliamı için Geride Kalanlar isimli bir belgesel çeken CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey önemli bir hataya imza attı. Şafak Pavey kendi sitesinde yayınladığı belgeselinin videosunda Hz.Ömer'in sözünü Balzac'ın sözü olarak yer verdi.


Geride Kalanlar belgeseline imza atan Şafak Pavey Honoré de Balzac'ın sözü olarak verilen 'Kötü bir işin en gizli şahidi, vicdanımızdır' sözü Balzac'ın değil Hz. Ömer'in sözü çıktı. CHP Milletvekili Şafak Pavey yaptığı bu hata sonrasında tepkiler üzerine video youtube adresinden kaldırttı.

İŞTE HZ. ÖMER'İN SÖZÜNÜN DEVAMI:

"Kötü bir işin en gizli şahidi vicdanımızdır." [Nitekim Efendimiz -aleyhissalatü vesselam-, iyiliğin ne olduğunu sormaya gelen birine "Kalbine danış! İyilik, kalbinin müsterih olduğu ve yapılmasını tasdik ettiği şeydir. Günah ise içini tırmalayan ve başkaları sana «Yap!» diye fetvalar verse bile, içinde şüphe ve tereddüt uyandıran şeydir." buyurmuştur.(İbn-i Hanbel, IV, 227-228)]

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şafak Pavey, Hz Ömer'i Balzac yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN