FETÖ’cünün yalanı ortaya çıktı!

Giriş Tarihi: 31.10.2015 14:07 Güncelleme Tarihi: 31.10.2015 16:36
FETÖ’cünün yalanı ortaya çıktı!

Kayyuma devredilen Millet Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni odasına giderek koltuğun kendisine ait olduğunu iddia eden Değer Özergün’ün yalan söylediği ortaya çıktı. Özergün’ün makamından alındığı ve Millet Gazetesi’nin sıradan bir çalışanı pozisyonunda olduğu belirtildi.

FETÖ'ye destek niteliğinde yayınlar yaptığı gerekçesiyle Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından kayyuma atanan Millet Gazetesi'nin eski Genel Yayın Yönetmeni Değer Özergün'ün gazete binasına giderek odasında oturan gazeteci Hüseyin Yahya Şekerci'ye yönelik şov niteliğindeki sözlerin gerçek dışı olduğu ortaya çıktı. Özergün kendisinin resmen halen Millet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olduğu ve odasının kullanılamayacağı yönündeki sözlerinin hukuken hiçbir geçerliliği olmadığı saptandı.

MAKAMDAN ALINDI

Bugün ve Millet Gazeteleri'nde Kayyum olarak göreve başlayan Avukat Hasan Ölçer ve Mali Müşavir Yusuf Atmaca iş başı yaptıktan sonra Değer Özergün ve Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Başyurt'u makamlarından aldı. Yani iki isim genel yayın yönetmeni koltuklarını kaybetti ve sıradan iki gazete çalışanı haline geldi. Bu durum da kendilerine Kayyum yönetimi tarafından tebliğ edildi. Bu hukuki durum ortada olmasına rağmen şov peşinde koşan Değer Özergün ve Erhan Başyurt dün gazete binasına gelerek eski makamlarına oturmak istedi. Propaganda peşinde olan arkadaşları tarafından kamera çekimi yapıldığı sırada adeta bir tiyatro oyuncusu gibi rol yaparak sanki halen makam sahibiymiş gibi rol kesen Değer Özergün, kamuoyunu aldattı.

BANK ASYA'NIN MÜDÜRÜ ÇIKTI

Diğer taraftan Millet Gazetesi'ne giderek şov yapan Değer Özergün'ün bir süre öncesine kadar Bank Asya'nın kurumsal iletişim müdürü olduğu, bu görevi yaklaşık 2 yıl sürdürdüğü anlaşıldı. Çalıştığı gazeteye ait bazı yalan yanlış bilgileri FETÖ'ye yakın bazı medya sitelerine servis ettiği anlaşılınca bu gazeteden kovulduğu ortaya çıkan magazinci Özergün'ün, Gülen'e çok yakın bir isim ile kurduğu yakın ilişki sayesinde önce Bank Asya'da ardından da Millet Gazetesi'nde koltuk sahibi olduğu belirlendi. Paralel yapının bu kurmayı sayesinde kariyer basamaklarını hızla tırmanan Özergün'ün gazetecilik geçmişinde magazinden başka bir tecrübe bulunmadığı da elde edilen bilgiler arasında…

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Bu arada makamdan alınmasına rağmen Millet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni'nin odasını işgal edip bir de kayyum danışmanı Hüseyin Yahya Şekerci'ye yönelik şov nitelikli sözler sarf eden Değer Özergün hakkında hukuki süreç başlatılacağı öğrenildi. Tüm provokasyonlara rağmen sakinliğini elden bırakmayan Şekerci'nin, Özergün hakkında suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.
Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cünün yalanı ortaya çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN