HDP'lilerden 'Cami boşaltma' provokasyonu

Giriş Tarihi: 31.10.2015 02:16
HDP'lilerden 'Cami boşaltma' provokasyonu

Geçtiğimiz haftalarda Diyarbakır'da asılan skandal afişe tepkiler büyüyor. Geçtiğimiz Cuma günü hutbede konuya değinen imam, siyasi parti ismi zikretmeden afişe tepki gösterdi ancak, HDP'liler tarafından camiyi boşaltma provokasyonuna maruz kaldı. HDP'li Yenişehir Belediyesi, konuya ilişkin bir açıklama yapmış ve özür dilemişti.

HDP'li Yenişehir Belediyesi tarafından billboardlara asılan ve Peygamber Efendimiz'e hakaret eden skandal afişe tepkiler büyüyor.

Diyarbakır Bağlar'da Zümrüt Kent Camii imamı, geçtiğimiz Cuma günü karikatürü eleştirince camideki bir grup imamın eleştirilerini provoke ederek, camiyi boşalttı.

"Bize ne oldu"

İlke Haber Ajansı'nda yayınlanan görüntülere göre, cami imamı hutbesinde Diyarbakır'da asılan karikatürleri vurguladı. "Namaz kılmayan, oruç tutmayan hatta içki içenler bile Peygamberine dil uzattırmazdı. Peki, bugün aynı şeyleri söyleyebiliyor muyuz? Bize ne oldu" diyen imam, "Bugün maalesef eski hassasiyetleri göremiyoruz. 10 yıl önce Danimarka'da yayınlanan ve Peygamberimize hakaret içeren bir karikatür vardı." ifadelerini kullandı.

İmamın sözlerini provoke etti
Bunun üzerine Cemaat'in içinden bir kişi imamın isim zikretmeden eleştirisini hazmedemeyerek olayı provoke etti. "Bu seçim arifesinde hiç bir siyasi parti kendi bindiği ağacı kesmez. O karikatür bir komplodur. Hutbeni siyasete alet ettiğin için ben senin arkanda namaz kılmıyorum" diyerek camiyi terketti.

Belediye özür dilemişti
Öte yandan Yenişehir Belediyesi karikatür hakkında bir açıklama yaparak, "Google'den almıştık" bahanesini sunmuştu.

Kaynak: Yeni Şafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'lilerden 'Cami boşaltma' provokasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN