Kelkit'in tavrı net oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hilton otelinin arkasına rezidans yapmaya çalıştığı iddiaları karşısında 'Ben doğma büyüme kelkitliyim. Anadolu yiğit delikanlılarının yetiştiği Kelkit'ten geliyorum' diyen Aydın Doğan'ın memleketi Kelkit'ten çıkan seçim sonucu şaşırttı. Kelkit'ten açılan sandıklarda Ak Parti'nin yüzde 75.9 gibi ezici bir sonuçla birinci parti olduğu görüldü. Erdoğan, seçimlerden önce 'Kelkitliyim' diyen Doğan'a dediği 'Kelkit seninle yürümüyor, bizimle yürüyor' sözü doğrulanmış oldu.

Giriş Tarihi: 2.11.2015 14:49 Güncelleme Tarihi: 2.11.2015 14:56
Kelkit'in tavrı net oldu

1 Kasım sonuçları açıklandıkça şaşırtıcı gelişmeler yaşanıyor. Ak Parti'nin Türkiye'nin tamamına yakın şehirlerde yüksek oranla birinci çıkması birçok kişiyi, kurumu şaşırttı. Bunların başında hakkında terör soruşturması bulunan Doğan Medya Grubu'nun onursal başkanı Aydın Doğan da bulunuyor.

AYDIN DOĞAN SOSYAL MEDYADA ALAY KONUSU OLDU


BEN DOĞMA BÜYÜME KELKİTLİYİM
İş adamı Aydın Doğan, Hilton Oteli'nin arkasındaki yeşil alana rezidans yapmak istemiş ancak buna karşı çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la tartışmıştı. Doğan, önceki hükümetlere yaptığını Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde yapamayınca hakaret ve çirkin saldırılarda bulunmuştu. Erdoğan'ın iddialarına Aydın Doğan, kendini " Eğer doğup büyüdüğümüz yerler hepimizin söyledikleri için bir referans ise ben de doğma büyüme Kelkitliyim. Ben de doğup büyüdüğüm Anadolu yaylasının yiğit delikanlılarının yetiştiği Kelkit'ten geliyorum" diyerek savunmuştu.

AK PARTİ YÜZDE 75.9 OYLA BİRİNCİ OLDU
Erdoğan da buna karşılık "Ben Kasımpaşalıyım deyince, Kelkitliyim diyor. Kelkit seninle yürümüyor, bizimle yürüyor" şeklinde cevap vermişti.

Ancak seçim sonuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haklı çıkardı. Kelkit'ten açılan sandıklardan Ak Parti'nin yüzde 75.9 oy oranıyla birinci çıktığı görüldü. Gümüşhane'den çıkan iki milletvekilinin ikisi de Ak Parti'den çıktı.

DOĞAN'IN TETİKÇİLERİNDE BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kelkit'in tavrı net oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN