Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Coşku sınırları aştı

AK Parti'nin genel seçim zaferi Avustralya'dan Tunus'a kadar geniş bir coğrafyada büyük sevinç ve coşkuyla kutlandı

Giriş Tarihi: 3.11.2015
Coşku sınırları aştı
Kosova'nın Prizren şehrinde Şadırvan Meydanı'nda toplanan yüzlerce vatandaş da araçlarıyla şehri turlayarak seçim zaferini kutladı. Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki Vijecnica Kütüphanesi önünde toplanan Türkler ve Boşnaklar, AK Parti'nin seçim zaferini birlikte kutladı. Almanya'nın başkenti Berlin'de ve Avustralya'nın başkenti Melbourne'de gurbetçiler konvoylar oluşturarak zaferi kutladı. Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ile Suriyeli muhalif gruplar, AK Parti'nin başarısı için tebrik mesajları yayımladı. Mısır'da da Müslüman Kardeşler Teşkilatı "İhvan, Türk halkını ve kazandığı büyük başarıdan ötürü AK Parti'yi kutluyor" açıklamasında bulundu.

MAKEDONYA'DA HALAYLI KUTLAMA...
1948 Filistin İslami Hareketi lideri Raid Salah, AK Parti'nin genel seçimlerdeki oy oranlarını "tarihi bir başarı" şeklinde nitelendirirken, Etiyopya Hükümet Sözcüsü Getachew Reda ise "Türkiye'nin istikrarı, Ortadoğu'daki ve Avrupa'daki barışa olumlu yansıyor" dedi.
Makedonya'nın başkenti Üsküp'te tarihi Türk Çarşısı'nda toplanan Arnavutlar ve Türkler, şarkılar söyleyip halaylar çekerek AK Parti'nin tek başına iktidarını sevinçle karşıladı.
AK Parti'nin seçim zaferi Sırbistan'ın güneyinde, Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesinde sevinçle karşılandı. Almanya'nın başkenti Berlin'de de gurbetçiler konvoylar oluşturarak seçim zaferini kutladı.

LİDERLERDEN TEBRİK
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Afganistan Devlet Başkanı 1. Yardımcısı Dostum, Bulgaristan Başbakanı Borisov, Irak Türkmen Cephesi Türkiye temsilcisi Kazancı ve Yunanistan Göç İşlerinden Sorumlu Bakan Yrd. Muzalas, AK Parti'nin seçim başarısını kutladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Coşku sınırları aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN