Nokta Dergisi GYY'ni mahkemeye sevk edildi!

Giriş Tarihi: 3.11.2015 14:57 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 13:30
Nokta Dergisi GYY'ni mahkemeye sevk edildi!

Nokta Dergisi'nin gözaltına alınan Genel yayın yönetmeni Cevheri Güven ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven'in savcılık ifadesinde, derginin kapağını koalisyon olacağı öngörüsüyle seçimden önce hazırladıklarını söylediği öğrenildi.


TUTUKLAMA TALEBİYLE MEHKEMEYE SEVK

Kapağında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu ve "2 Kasım Pazartesi: Türkiye İç Savaşının Başlangıcı" ifadesinin yer aldığı Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan, savcılıktaki sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

SUÇLAMALAR

Güven ve Çapan hakkında dergi kapağında yer alan ifadelerden dolayı, Türk Ceza Kanunu'nun 214/1-2. maddelerinde düzenlenen "Suç işlemeye alenen tahrik" ve "Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silahlandırarak, birbirini öldürmeye tahrik" suçlamasıyla soruşturma başlatılmış, 2 isim gözaltına alınmıştı. Güven ve Çapan sorgunun ardından, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Soruşturma kapsamında İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği savcının talebi üzerine dergi hakkında toplatma kararı da vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nokta Dergisi GYY'ni mahkemeye sevk edildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN