Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye kazandı

Giriş Tarihi: 3.11.2015
Türkiye kazandı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım'da sandıktan çıkan büyük zaferin ardından, seçime ilişkin değerlendirmelerini SABAH'la da paylaştı. Seçmenin eşsiz sağduyusu ile Türkiye üzerinde oynanan oyunları bozduğunu belirten Davutoğlu, "Eski Türkiye'nin zihniyeti, terör, istikrarsızlık sandığa gömüldü" dedi. 78 milyona seslenen Davutoğlu, "Herkesin hukuku güvence altında" mesajı verdi. Davutoğlu, "Demokrasiden, adaletten, sevgiden asla taviz verilmeyecek. Kimse kendisini kaybetmiş hissetmesin. Kazanan Türkiye'dir, kazanan millettir. Dini, mezhebi, etnik kimliği ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızın fikir ve inanç özgürlüğü, can ve mal güvenliği teminatımız altındadır" diye konuştu. Türkiye'nin kardeşlik hukuku çerçevesinde kucaklaşması, herkesin en yakınındakine selam vererek yeni güne başlaması çağrısını yineleyen Davutoğlu, büyük toplumsal ve siyasal uzlaşmayla yeni anayasa yapılması için bugünden itibaren çaba göstereceklerini söyledi. Milli birlik ve kardeşlik hukukunu güçlendirme iradesinden, kamu düzenini tesis edecek şekilde terörle mücadeleden geri adım atılmayacağını da vurgulayan Davutoğlu, şöyle devam etti: "Milletimiz sandıkta verdiği güçlü mesajla siyaset mühendislerinin hesaplarını boşa çıkardı. Her türlü kumpasa ve Türkiye'yi istikrarsızlığa sürükleyecek karanlık planlara güçlü bir şekilde 'dur' dedi. Huzur, istikrar, refah talebini gür bir sesle ifade etti. Artık ileriye bakma zamanı. Türkiye'nin kaybedecek bir dakikası bile yok. 78 milyon da Balkanlar'dan Kafkaslar'a, Filistin'den Afrika'ya kadar tüm mazlumların duası da beklentisi de Türkiye'yle. Bu sorumlulukla gece gündüz çalışacağız."

BAŞBAKAN BALKON KONUŞMASI YAPTI

ANGELA MERKEL VE KILIÇDAROĞLU'NDAN DAVUTOĞLU'NA TEBRİK
Almanya Başbakanı Angela Merkel, AK Parti'nin seçim zaferinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu telefonla arayarak tebrik etti. Davutoğlu Merkel'e, Türk halkının demokratik ve ekonomik istikrardan yana tercihte bulunduğunu söyledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Davutoğlu'nu telefonla arayarak tebrik etti. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise Twitter hesabından, AK Parti'yi kutladı.

SEÇİM GECESİ SELFİESİ
Başbakan Davutoğlu, seçim akşamı sonuçları takip ettiği memleketi Konya'da ailesi ile birlikte çekildiği fotoğrafı instagramdan paylaştı. "Seçim gecesi" başlıklı fotoğrafta, Davutoğlu'nun küçük kızı Hacer Büke selfi çekiyor. Fotoğrafta eşi Sare ile büyük kızı Sefure Davutoğlu da yer aldı.

SEÇİM CAPSLERİ KIRIP GEÇİRDİ!

DÜNYA ZAFERİ BÖYLE GÖRDÜ

KAYBEDENLER KULÜBÜ

1 KASIM 2015 İL İL VEKİL SAYILARI

AK PARTİ'NİN BİRİNCİ OLDUĞU İLLER

BÜYÜKŞEHİRLERDE KİM NE KADAR OY ALDI?

YURTDIŞI OYLARI NASIL DAĞILDI?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN