Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli birlik süreci

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarları ağırlayan Erdoğan: 'Ben Türküm' de 'ben Kürdüm' de ama Türkçülük, Kürtçülük yapma. Bunu yaparsak bölünürüz. Bu devlet Kürt insanına değil teröriste kurşun sıkar. Terörist başka, Kürt kardeşim başka

Giriş Tarihi: 5.11.2015
Milli birlik süreci
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, çözüm sürecinin yeni adını koydu. "Bu işe illa bir isim aranıyorsa, bunun adı artık Milli Birlik ve Kardeşlik Süreci'dir. Milli birlik diyen varsa, kardeşlik diyen varsa hepimiz aynı çatı altında toplanmalıyız. Bunun başka çıkışı yok" diyen Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde konuk ettiği muhtarlara şu mesajı verdi:

İHANET ŞEBEKESİ:
"Caddelerin, sokakların kanal açılmak suretiyle yaşanılmaz hale getirilmesini nasıl değerlendirirsiniz? Muhtarlar olarak çılgına dönmez misiniz? Çünkü bu bir ihanet, bunlar ihanet şebekesi. Oralara güvenlik güçleri giremesin, vatandaş rahat hareket edemesin diye bu tür kanalları belediyelerin iş makineleriyle yaptılar. Ondan sonra da kapatmayı neyle yaptılar? Hizmet alımı suretiyle kendi yandaşlarına buralarda iş verdiler ve parayı daterör örgütüne aktardılar. Bütün bunlar İçişleri Bakanlığımız tarafından takip ediliyor, gereği yapılacak.

AMİRAL GEMİSİ İHANETE ORTAK OLDU:
Paralel Devlet Yapılanması adını verdiğimiz şer şebekesi tüm imkânlarını Türkiye'nin kazanımlarına saldırmak için seferber etti. Kendilerini ülkemiz medyasının amiral gemisi olarak görenler de bölücü ve paralel terör örgütlerinin bu ihanetlerine ortak oldular. İstikrar ve güven ortamına en çok ihtiyacı olan iş çevrelerinden bir grup da maalesef bu koroya katıldı.

ZOR BİR DÖNEM GERİDE KALIYOR:
Türkiye, Gezi olaylarıyla ilk kıvılcımı çakılan, 17-25 Aralık darbe girişimiyle bir adım öteye taşınan, bölücü terörle daha da tırmandırılan zor bir dönemi inşallah artık geride bırakıyor. Bundan sonra tüm zamanımızı, enerjimizi 2023 hedeflerimize, bölgemizdeki sorunların çözümüne, büyük ve güçlü yeni Türkiye vizyonumuza teksif edeceğiz.

1 KASIM'A BAKIN:
Sözünü özellikle millete söyleyenlerle, içerideki ve dışarıdaki farklı odaklardan destek arayanlar arasındaki ayrımı görmek isteyen herkes 1 Kasım'ın sonuçlarını iyi analiz etmelidir. Ülkenin ve milletin geleceği için siyaset üretenlerle, eski Türkiye söylemleri ve refleksleriyle hareket edenler bu seçimde bir kez daha görülmüştür. 1 Kasım, Türkiye'de milli iradenin hâkimiyetini perçinlemesi bakımından son derece önemlidir.

BUNU YAPARSAK BÖLÜNÜRÜZ:
Biz tek milletiz. Türkçülük, Kürtçülük, şuculuk, buculuk... Bu oyunlara gelmeyeceğiz. 'Ben Türküm' de 'ben Kürdüm' de ama Romancılık yapma, Kürtçülük yapma, Türkçülük yapma. Mesele bu. Bunu yaptığımız zaman bölünürüz.

TABUTLARINA PAÇAVRA SERİYORLAR:
Bu beyler, 'Bizim bayrakla sorunumuz yok' diyor, bayrağımızı gördüğü yerde kaçıyor. Kendi tabutlarına malum bir paçavra seriyorlar.
AK PARTİ'NİN BAŞARISININ SIRLARI

MİLLET YENİ BİR ANAYASA BEKLİYOR:
1 Kasım'ın en önemli mesajlarından biri de Türkiye'nin bir an önce yeni anayasa meselesini çözmesi gerektiğidir. Bunu millet bekliyor değil mi? Temenni ederim ki yeni dönemde bu yeni anayasa hazırlıklarına katkı vermekten çekinmezler, bunu beraber masaya oturmak suretiyle hallederler. Engellemenin peşinde olan partiler bu anlayışlarından vazgeçmelidir. Engelleyici tavır içine giren herkes bunun hesabını da 4 sene sonra yapılacak seçimde yine verir.

GEREKLİ DESTEĞİ VERİRİM:
Geçen dönem tartışma konusu olan tüm hususlar, yeni anayasa hazırlanması sürecinde görüşülür, konuşulur, milletin huzuruna getirilir. Ben de Cumhurbaşkanı olarak üzerine düşen neyse hiç gecikmeden desteğini veririm. Meclis iradesine saygılı olmak esastır.

AYNI ÇATI ALTINDA TOPLANMALIYIZ:
Bu işe illa bir isim aranıyorsa, bunun adı artık 'Milli Birlik ve Kardeşlik Süreci'dir. Yani milli birliğimizden kardeşlikten daha güzel bir şey olabilir mi? Milli birlik diyen varsa, kardeşlik diyen varsa hepimiz aynı çatı altında toplanmalıyız. Bunun başka çıkışı yok. Kimse Türkiye'nin geçtiğimiz 13 yılda yaşadığı büyük dönüşümü görmezden gelemez.
ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ ÇÖZÜM SÜRECİ AÇIKLAMASI

TERÖRİST BAŞKA, KÜRT KARDEŞİM BAŞKA:
Hâlâ kanla, silahla, hendekle mücadele etmeye çalışmak bu ülkeye en büyük ihanettir. Bölücü terör örgütü ve onun güdümündeki parti geçtiğimiz yıldan beri çok kötü sınav vermektedir. 'Devlet tarafından 2 bin Kürt insanı öldürüldü' diyor. Kusura bakma şunu bir defa öğrenmen lazım. Asla bu devlet Kürt insanına kurşun sıkmaz, bu devlet teröriste kurşun sıkar. Terörist başkadır, benim Kürt kardeşim başkadır. Benim Mehmetçiğime, polisime kim silahını doğrultuyorsa bunun bedelini ödeyecektir.

SİZ HİÇ KUCAKLAMADINIZ Kİ:
1 Kasım sabahı tereddütle hayata başlayan Türkiye, aynı günün gecesini büyük bir mutlulukla kapatmıştır. Birileri şu anda hep kucaklaşmaktan bahsediyor. Biz hazırız. Ama siz hiç kucaklamadınız ki? 'Biz 2 Kasım'da iç savaş çıkacağından endişe ediyoruz' dediniz. İç savaş beklentisi içinde olanlar ihanet şebekesidir. Bunlar güya aydın geçinen karanlıklar. Bu ülkede iç savaş hayaliyle yaşayanlar bilsinler ki; Türkiye Cumhuriyeti tüm kurumlarıyla dimdik ayaktadır, bunun hesabını soracak güçtedir."
ERDOĞAN'IN ZAFERİ

BU VATANI DAR EDERİZ:
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşması sırasında merhum Abdurrahim Karakoç'un "Kara Haber" şiirinden de bir bölüm okuyarak, ülkesindeki savaştan kaçan Suriyelileri hatırlattı. Erdoğan şunları söyledi: "Ah ah.. Kendimizi onların yerine koyalım. Ne yapardık acaba? Bizi topraklarına kabul etmeyecek birileri olsa ne yapardık? Öyle bir düşünelim ya. Öyleyse bizim bu vatandan başka vatanımız olmadığına göre, bize bu vatanı dar etmeye çalışanlara, kusura bakmasınlar bu vatanı dar ederiz."

SONUÇ ALMA ZAMANI
"Milletimiz müsterih olsun. Endişe etmesin. Yarın bugünden daha iyi olacak. Terör örgütüne karşı ülke içi ve dışındaki operasyonlar devam ediyor. Kesmek yok, devam edeceğiz. Terör örgütü silahlarını bırakıp, toprağa betonlayarak gömene kadar, tüm elemanları teslim olana, ülke dışına çıkana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Şehir yapılanmaları çökertilene kadar operasyonlar devam edecek. Önümüzdeki dönem konuşma değil açıkça söylüyorum sonuç alma dönemidir."

ŞEHİT AİLELERİNE TAZİYE
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari Yüksekova'da şehit olan uzman çavuşlar Sadık Aparangil ve Caner Çelik'in aielelerine başsağlığı telgrafı göndererek acılarını paylaştı.

'KATİL' DİYEMEZSİN
"Benim 78 milyonla derdim yok. Ama bir şeyi unutmayalım. 78 milyon şu makamı kendi makamı olarak kabullenmek durumundadır. Burası cumhurun makamı. Tayyip Erdoğan'ı seversin, sevmezsin. Benim bununla da derdim yok. Ama buraya hakaret edemezsin. Buraya katil diyemezsin. Terör örgütü her gün kan akıtırken, bunun faturasını hükümete hatta şahsıma kesmek gibi olağanüstü bir gayret içine girdiler. 'Katil devlet' dediler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli birlik süreci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN