Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK'yı panik sardı

AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesi Güneydoğu'da da doping etkisi yarattı. Bölge halkı yeniden nefes alırken, terör örgütünde moraller çöktü

Giriş Tarihi: 5.11.2015
PKK'yı panik sardı
Bölgede HDP 1 milyon oy kaybederken, AK Parti'nin 1 Kasım seçimleriyle birlikte güçlü bir şekilde tek başına iktidara gelmesi bölgede adeta doping etkisi yarattı. Hendek, barikat ve patlayan bombalar nedeniyle zor günler geçiren esnafın yüzü gülmeye başladı. Bölge insanının da morali yükseldi. Sanayi esnafı Sedat Korkmaz: "2 Kasım'la birlikte yeni bir Türkiye'ye uyandık. Bölgede moraller yükseldi, esnaf iş yerini güler yüzle açtı" dedi.
Üniversite mezunu Mahmut Ekin: "Halk AK Parti'ye dönüş yaptı. 5 aydır kaosu yaşayan bölgenin üzerine yeni bir güneş doğdu" diye konuştu.

Esnaf Hakan Temiz: "Bölge halkı huzura 'evet' dedi. Tekrar 7 Haziran öncesine dönülmesini istedi. Halk, geleceğe umutla bakmaya başladı" dedi. Sonucu kabullenemeyen PKK'nın paniği kendi aralarında yaptıkları telsiz görüşmelerine de yansıdı. Görüşmelerde, halkın son 5 ayda yaşananlara destek vermediği, HDP'nin de seçim çalışmalarında süreci yürütemediği ifade edildi. PKK terör örgütünün, beklemediği seçim sonuçları nedeniyle önümüzdeki günlerde Kandil'de bir toplantı yapacağı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'yı panik sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN