Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Berat Albayrak: “Aynı delikten iki kere geçmeyiz”

A Haber'de Kadraj programına katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Berat Albayrak, önümüzdeki dönemde çözüm sürecinin nasıl devam edeceğini anlattı. Süreci istismar edenlerin 1 Kasım'da gereken cevabı aldığını belirten Albayrak, barışı hakim kılmak için uğraşan devletin yeri geldiğinde demir yumruğunu da devreye sokabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 6.11.2015 01:52
Berat Albayrak: “Aynı delikten iki kere geçmeyiz”

Çözüm süreci ile alakalı hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti sistematik anlamda; Cumhurbaşkanlık, kamu olarak hem hükümetimiz olarak Başbakanımız,Genel Başkanımız olarak söylemimiz çok net, bunun ötesi yok. Seçimden önce acaba öyle mi?, bu kararlılığın sonuna kadar. Seçimden sonra acaba öyle mi? Hayır, aynı şekilde bu kararlılığın devamı noktasında. Nedir defaatle zikredilen husus? Bu süreçte aynı delikten iki defa geçilmez çünkü burada bir damla gözyaşı, bir damla kan akmasın diye Türkiye Cumhuriyeti, siyasi tarihinde en büyük riskleri göze alarak çok büyük bir projeyi başlattı. Bütün bedellerini ödemek koşuluyla bir noktaya kadar getirdi. Bunu kim suistimal etti, işte son 3-5 ayda yaşanan süreç ve bunun siyasi bedelini bunu marjinalleştirmeye çalışan, siyasi rant elde etmeye çalışan kesime halkımız çok ağır bir cevap verdi.

AK Parti olarak biz bundan sonraki süreci aynı şekilde hükümetimiz olarak, devletimiz olarak bundan sonraki süreci aynı şekliyle bir daha aynı delikten geçmeden terörün kökünü kazıyacak bir icraat süreciyle silahların gömülmesi, çimento dökülmesi, sınır ötesine taşınması hususunda zerre geri adım atmayacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Çözüm sürecinde gelinen iki yıldır nokta buydu.

"DEVLETİN DEMİR YUMRUĞU DEVREYE GİRER"

Bu örgüt var ve bunun lideri varsa 2i yıldır 3 yıldır Nevruz'da ne diyor bu adam,'Silahları bırakın' diyor. Peki bunun muhatabı kim? Seçimden önce benim ben bıraktırırım, seçimden sonra ben değilim, o yaptı bu yaptı… Herkes birbirine top atıyor. Devlet, millet meselesinden bahsediyoruz çocuk oyuncağı değil, insanlar ölüyor. Bunun üzerinden beslenip Türkiye'de üzerinde siyaseten birilerinin maşası olup ölmeye yönelik, kaos çıkarmaya yönelik, Türkiye'yi karıştırmaya yönelik birilerinin bir planı varsa bu devletin demir yumruğu, sert yumruğu ülkeyi bölmeye çalışanların kafasına iner.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berat Albayrak: “Aynı delikten iki kere geçmeyiz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN